Szydło na szczycie w Szwecji obraziła rozum i Polaków

10
1264

Nie rozumiem dlaczego Beata Szydło musiała jechać, aż na szczyt europejski do Szwecji, aby wyrzucić z siebie potok kalumnii i zwyczajnych bredni,  dotyczącej debaty w Parlamencie Europejskim, o zagrożeniach dla demokracji w Polsce. Beata Szydło opowiadała coś o obrażaniu Polski, obrażaniu kraju, niestety, w żaden sposób  nie odniosła się do meritum, czyli do postawionych zarzutów.  Polski w tej debacie nikt nie obrażał, tylko chwalił. Twarzą debaty, przynajmniej dla mnie została młoda niemiecka eurodeputowana Terry Reintke. Zaczęła od tego, że dzieci w  szkołach w całej Europie uczą się o pokojowej polskiej rewolucji.  Także ona się uczyła. Deputowana mówiła, jak ważna dla niej była ta wiedza.  Widać tu podziw dla osiągnięć Polaków, nie ma żadnego obrażania , co sugeruje Szydło. Natomiast  Pani Reintke w bardzo krytyczny sposób odniosła się do tego co robi rząd PiS. Zgadzam się z każdym zdaniem przez nią wypowiedzianym. Obrażanie Polski, a krytyka PiS, to jednak dwie różne sprawy.

Podczas debaty nikt nie atakował Polski, jedynie to, jak rząd PiS niszczy demokrację, zamienia Polskę w satrapię.  Gdyby niemiecka deputowana powiedziała znacznie ostrzej, również byłoby to uzasadnione. Stawianie znaku równości między Szydło, a Polską jest dla mnie obraźliwe. Szydło to nie moja premier, PiS nie jest moją partią, a czuję się częścią Polski.

Oczywiście PiS zlikwidował Trybunał Konstytucyjny, zlikwidował trójpodział władzy, z telewizji publicznej uczynił  partyjną szczekaczkę, dla której pospolite kłamstwo, obrażanie ludzi, stało się chlebem powszednim. PiS zlikwidował służbę cywilną, zaś fundusze publiczne, spółki skarbu państwa zamienił w dojną krowę dla swoich.

W Polsce chlebem powszednim staje się wzywanie ludzi na komisariaty i działania policji, które przypominają poczynania Służby Bezpieczeństwa z czasów komunistycznych.

Debata w Parlamencie pokazała także jak PiS jest osamotniony w Europie. Polska  z kraju, który, powiedzmy sobie szczerze, trochę na wyrost, otrzymywał w Unii najwyższe stanowiska, ogromną pomoc finansową, zawiódł nadzieje na to, że w trudnym świecie, będzie znaczącym konstruktywnym ogniwem jednoczącej się europejskiej wspólnoty.  Ten zawód związany związany jest  z rządem PiS, który plecami odwrócił się do najważniejszych europejskich wartości jak braterstwo, wolność, Wspólnota, Solidarność.  Prawda jest taka, że rząd PiS na śmietnik wyrzuca wartości i osiągnięcia całego pokolenia Polaków, tylko po to, aby zbudować wymarzone przez Jarosława Kaczyńskiego totalitarne państwo.

Fakt, iż w Europie są tacy ludzie jak Terry Reintke, którzy stają w obronie wartości, w imię których moje pokolenie walczyło z komunistycznym totalitaryzmem,  powoduje, że  życie nadal ma sens, rodzi nadzieję na przyszłość.

Przyznam się szczerze, iż wkurza mnie także, kunktatorstwo opozycji, która sankcji nie poprze, choć do ich uchwalenia droga jeszcze daleka. Poważnie obawiam się, iż kunktatorstwo to, może oznaczać, drugą kadencję dla PiS. Obym się mylił, choć byłby to wymarzony scenariusz dla Putina.

Foto: wPolityce.pl

Wideo: Chauvinist Frequency

10 Komentarze

 1. Przeinaczenie ze strony rządzącej koalicji będzie pożywką dla ludzi nie starających się lepszej Polski, nie koniecznie takiej jak była, ale nie takiej jaką chcą rządzący a w szczególności ich lider, b. premier prezes Jarosław Kaczyński

 2. Niestety pisy to inteligencja w pierwszym pokoleniu, to znaczy ze to chamówa bez klasy i wiocha !!!!! Pustaki ktore sie dorwaly do wladzy -TERA KURWA MY TU PORZADZIMY I WARA OD NAS/ nie chce obrazic ludzi kulturalnych ze wsi/

 3. PiS, wybrany 18% głosów całego elektoratu, uważa się za reprezentanta całego narodu i twierdzi, że jego głos jest głosem wszystkich Polaków. Szydło nie chce PRZYZNAĆ, że rezolucja parlamentu europejskiego nie zwraca się do narodu a tylko i jedynie do RZĄDU. UTOŻSAMIANIE RZĄDU Z CAŁYM POLSKIM SPOŁECZEŃSTWEM JEST NADUŻYCIEM.

 4. 1. Wypowiedzieć konkordat
  2. Przywrócić przedwojenną procedurę wedle której Watykan zanim mianował biskupa musiał uzyskać zgodę na daną kandydaturę od władz Rzeczypospolitej a kandydat na biskupa musiał składać publiczne ślubowanie na wierność RP.
  3. Wyprowadzić ze wszystkich struktur Państwa funkcjonariuszy obcego państwa – Watykanu czyli:
  A. Zlikwidować etaty kapelanów
  B. Zlikwidować etaty katechetów a tym samym Wyprowadzić religię ze szkół
  4. Usunąć z rządu wszystkich członków OPUS DEI i jakiegokolwiek zakonu. Członkowie OPUS DEI ślubowali wierność swej zwierzchności z Watykanu i priorytet religii nad racja stanu Państwa Polskiego i dlatego nie powinni mieć możliwości wpływu na polską politykę. Zakonnicy na stanowiskach rządowych (taki typowy polish joke) tez wiadomo kogo reprezentują.
  5. Opodatkować kler i wprowadzić obowiązek posiadania kas fiskalnych
  6. Znacjonalizować majątek zagrabiony przez kler po roku 1989
  7. Usunąć z urzędów i szkół wszelkie symbole religijne
  8. Uroczystości państwowe organizować wyłącznie w charakterze świeckim
  9. Postawić przed sąd wszystkich pedofilów w sutannach jak również za poplecznictwo ochraniających ich biskupów.
  10. Wstrzymać dofinansowanie “dzieł” KRK z kasy państwa !
  11. Ścigać z urzędu za wywoływanie presji w celu wymuszenia uczestnictwa w praktykach religijnych przez nauczycieli, dowódców i innych osób przełożonych
  12. Zlikwidować przepisy o wartościach chrześcijańskich w radiu i telewizji
  13. Nakazać przestrzegania norm hałasu, niezależnie od wyznania – dzwonić albo wrzeszczeć przez megafon na procesjach na terenach przemysłowych lub w zamkniętych pomieszczeniach
  14. Nakazać organizacjom religijnym przestrzegania przepisów o ochronie danych osobowych wobec osób, które z nich wystąpiły na zasadach przewidzianych w prawie cywilnym

  Kościuszko miał rację pisząc w swoim memoriale – “Kościół winien być oddzielony od państwa, nie wolno mu zajmować się kształceniem młodzieży. Naród powinien być panem własnego losu i jego prawa powinny być nadrzędne wobec praw kościoła. Żadna religia nie może im przeczyć odwołując się do prawa boskiego, przeciwnie, każda religia powinna być posłuszna prawom ustanowionym przez naród”

  • Proszę nie siać głupoty. Wmawianie Kościuszce słów, których nie powiedział, a teraz nie może się bronić, bo nie żyje, jest nieuczciwością i manipulacją.

 5. Obrazić rozum i Polaków to właśnie pani Krystyna umie. Tyle przewrotnych opinii nie widziałem jeszcze w jednym tekście. Pani prezentuje mentalność pochwalonego niewolnika. Fakt, ze ktoś pochwalił Polskę “za zwycięstwo pod Grunwaldem” a napluł na “Polaków faszystów” jeszcze nie czyni tej pani “dobrodziejką Polski. Obrażono 60 tysięcy Polaków, z których każdy ma swoje imię, nazwisko i godność. To nie był rząd. To byli Polacy dumni ze swego Kraju., a nie żadni naziści i faszyści. Jeżeli już to ta pani ma więzy krwi z niemieckimi nazistami. Pani Premier jako demokratycznie wybrana reprezentantka Polaków ma prawo i obowiązek bronić Polaków przed oszczerstwem. Robi to wspaniale i jesteśmy wdzięczni za to. A kim pani jest? Nie wybieraliśmy żadnej Krystyny z lat pięćdziesiątych na premiera.

 6. Krasnoludki nie niosły podczas tego marszu haseł o białej Europie, krasnoludki nie napluli kobiety z innej manifestacji, Krasnoludki nie niosły haseł o holokauście islamskim. Marsz ten był manifestacją polskich faszystów. Marsz ten widziałam na własne oczy. Ponury faszystowski spektakl. Krasnoludki nie niosły krzyzy celtyckich i symboli ONR, organizacji jawnie faszystowskiej.

 7. Za kazdym razem jak KOD czy PO – czy tez pod wplywem tych organizacji sama KE czy sam PE atakuje PIS, PISowi przybywa zwolennikow. Mikke juz sam to stwierdzil w PE – ale ze PE uwaza Mikkego za klowna, to go nie beda nawet sluchac i nadal swoimi akcjami w Polsce – beda przysparzac zwolennikow PISowi. PIS wygra nastepne wybory na 100%. I to dzieki wam. Bardzo sa zwolennicy PIS i sam PIS wdzieczni wam za te przysluge. Wy durnie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: