Szykuje się wielki strajk w budżetówce

0
135

W polskiej służbie zdrowia panuje stan permanentnej  zapaści. Rząd PiS nie realizuje zapisów porozumienia z lekarzami rezydentami. Gdyby lekarze w Polsce pracowali 160 godzin w miesiącu, tak jak tysiące innych Polaków, cały system w służbie zdrowia upadłby w jeden dzień.

PiS szykuje fatalna ustawę o finansowaniu ochrony zdrowia, która nie poprawi systemu. Dlaczego? Mówiono o tym podczas konferencji prasowej w parlamencie.

Ochrona zdrowia to tylko część problemu,  wrze w całej polskiej sferze  budżetowej, gdzie coraz bliżej do  do wielkiego strajku.  Pensje w budżetówce relatywnie spadają, dotyczy to służby zdrowia, nauczycieli, służb mundurowych. Budżetówka domaga się podwyżek płac.

Obecnie latem, wielu  naszych Czytelników podróżuje w do Polski, czy wiecie, że pisowski sąd zakazał strajku w LOT.  O tym nie powiedzą Wam zakłamane polonijne media.

Ta flagowa spółka  skarbu państwa, relikt socjalizmu, jest fatalnie zarządzana. Firma wprowadza drastyczne oszczędności także w wydatkach dotyczących bezpieczeństwa lotów.

Wielu pracowników prcuje na umowach śmieciowych.  Czy dlatego zwolniono dyscyplinarnie szefową związku zawodowego, skupiającego również personel pokładowy, gdyż ujawniła niewygodne dla firmy informacje?

Sytuacja w służbie zdrowia, w całej budżetówce jest zła. Tam wrze.

Foto: Experto24

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: