Tajne posiedzenie Komisji Obrony Narodowej

0
392

Posłowie opozycji od dawna domagali się zwołania Komisji Obrony Narodowej,  domagano się odpowiedzi na szereg pytań dotyczących prac Podkomisji Antoniego Macierewicza, która swoje absurdalne, powiedzmy to otwarcie, absurdalne wnioski, przedstawiła w „”słynnej prezentacji z 10 kwietnia br. Dzisiaj wiemy, że w pamiętnej prezentacji powoływano się na badania prowadzone na WAT, które przyniosły inne wyniki, jak te, które przedstawił Macierewicz i jego pseudo eksperci. Czołowy ekspert zresztą uciekł z Polski. Domagano się przedstawienia na piśmie, wyników prac tak zwanej Podkomisji. W tej kwestii podkomisja milczy. Niestety Antoni Macierewicz zapewnia, że milczeć będzie nadal, gdyż rzekome badania potrwają jeszcze przynajmniej rok. Tak więc podczas kolejnych miesięcznic Jarosław Kaczyński będzie bredził, że o to zbliżamy się do prawdy. Dzięki Komisji Antoniego poznamy prawdę.  Jesteśmy bliżej prawdy. Będą nam wmawiać, że hucpa na Krakowskim Przedmieściu to akt religijny, modlitwa, żałoba i nie wiadomo co tam jeszcze. Polityczna hucpa nie jest żadnym aktem religijnym.

No i nic, Komisja pisemnego raportu z opisem dowodów nie przedstawiła. Natomiast Antoni Macierewicz zwołał tajne posiedzenie sejmowej komisji obrony narodowej, na którym prowadzono polemikę z programem stacji TVN24.  Oczywiście na posiedzenie nie zaproszono dziennikarzy, z którymi się nie zgadzano. To zupełnie nowa metoda dyskusji.

Moim skromnym zdaniem, w sprawie smoleńskiej potrzebne jest porozumienia tworzące minimum programowe. Koniecznym wydaje się powołanie Wielkiej Komisji Śledczej, która będzie miała za zadanie opisać w jaki sposób PiS katastrofę smoleńską wykorzystywał do celów politycznych. Tylko opisując proces smoleńskiego pisowskiego matactwa,  będzie można uniknąć takich przypadków w przyszłości. Komisja taka, o ile dojdzie do takich wniosków, powinna swoją pracę zakończyć przedstawieniem zarzutów kryminalnych, osobom stojącym na czele spisku, polegającego na wykorzystaniu katastrofy do celów politycznych.  Pracę takiej Komisji można porównać do zadań stawianych przed  specjalnym, niezależnym prokuratorem powołanym do zbadania jakiejś ważnej sprawy, jak to ma miejsce w USA. Nie należy tutaj doszukiwać się podobieństw z sytuacją, jaka obecnie istnieje w Ameryce. Specjalny prokurator powołany obecnie przez Departament Sprawiedliwości, to jednak coś innego, działa on w granicach, ściśle wyznaczonych mu kompetencji.

Takie minimum programowe wydaje mi się niezbędne, jeżeli poważnie myślimy o odsunięciu PiS od władzy.

Posłowie opozycji, w tym przypadku PO mają oczywiście całkowitą rację domagając się wyjaśnień dotyczących prac tak zwanej Podkomisji Macierewicza. Koniecznym jest także wyjaśnienie i opisanie Polakom jak wyglądało to smoleńskie matactwo, jak wyglądały jego kulisy, w jaki sposób doprowadzono do tak głębokich podziałów w polskim społeczeństwie.Oczywiście Podkomisja Macierewicza posługująca się kłamstwem, ma w tym wielki udział.

Wideo: Platforma News

Foto: NaTemat

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: