Tajne wybory do KRS

2
229

Wiemy już, że coraz bardziej opresyjny opresyjny reżim PiS, pragnie podporządkować sobie wymiar sprawiedliwości. O tym,  że Polska staje się państwem opresyjnym świadczy, zatrzymanie Władysława Frasyniuka, legendy walki o wolność.  Postawiono mu fikcyjne zarzuty. Podobnie postępowano w stanie wojennym. Wówczas także a oskarżano o szpiegostwo, albo o rzucanie śmieci na trawnik. Zarzucano także pobicie opozycjonistom rosłych funkcjonariuszy specjalnych oddziałów antyterrorystycznych.

Sejm przyjął,a prezydent podpisał ustawę o Krajowej Radzie Sądownictwa. Prezydent Andrzej Duda kłamiąc Polakom prosto w twarz, kłamał, o tym jak ustawa poprawi demokrację.

Teraz zaś obserwujemy praktykę, a nie puste deklarację.

Marszałek Sejmu utajnił informacje dotyczące kandydatów do Krajowej rady Sądownictwa. Nie wiadomo kto rekomendował kandydatów. Dlaczego ma być to tajne?

Oczywiście posłowie opozycji mieli rację twierdząc, iż posłowie powinni znać kto rekomendował poszczególne kandydatury.

Wiemy dlaczego marszałek utajnił owe dane.

Reżim nie potrafił znaleźć odpowiednich kandydatów. Ci, którzy się znaleźli to często osoby pracujące dla Ziobry, partnerki życiowe, bliskich współpracowników Ziobry. Wstyd przyznać się, że środowisko sędziowskie wykazało taką solidarność.

Opozycja apelowała do marszałka Sejmu o udostępnienie tych informacji. Dlaczego mają one być one tajne? Czego wstydzi się PiS.? Czego się boi?

 

Foto: Radio Maryja

Wideo: @ Platforma News

2 Komentarze

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: