To już koniec Pride of Poland

0
161

Prawo i Sprawiedliwość posiada wyjątkową umiejętność rozwalania rzeczy, które dobrze funkcjonowały. Polska nie miała zbyt wielu  znanych marek, które w świecie kojarzone byłyby z Polską. Jedną z takich marek, była, niestety już była, polska hodowla koni arabskich. Co roku aukcja Pride of Poland gromadziła hodowców z całego świata.

Po objęciu władzy przez PiS, partia ta postanowiła dokonać zmian. Fachowcy z PiS znakomicie funkcjonującą hodowlę koni arabskich w w ekspresowym tempie rozłożyli na łopatki. Słynne aukcje przestały przynosić dochody.  Hodowla, czyli coś co buduje się wielu lat, rozwala szybko, stała się tylko wspomnieniem.

Minister rolnictwa, któremu państwowe hodowle koni podlegały, rozłożył je na łopatki. Tym kończy się mianowanie na funkcje w gospodarce partyjnych funkcjonariuszy.  Minie wiele lat, kiedy po odsunięciu PiS od władzy hodowla koni arabskich zostanie odbudowana.

Prezydent Duda mówił ostatnio o odbudowie przemysłu stoczniowego. Stocznie mają obecnie zamówienia, więc człowieka strach ogarnia przed pisowską odbudową, czy efekty będą takie same jak w Janowie Podlaskim? Czy polskie stocznie po pisowskiej odbudowie zamienione zostaną w ruinę?

Sprawę komentowali na konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie politycy opozycji. Upadek hodowli koni arabskich jest  przykładem skrajnej nieudolności ludzi PiS kierowanych przez do spółek skarbu państwa.

PiS do spółek skarbu państwa skierował wielu niekompetentnych funkcjonariuszy partyjnych.

Podczas konferencji prasowej przypomniano historię upadku hodowli koni arabskich, jak działania opozycji w tej sprawie.

Foto: Photoblog.pl

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: