Tragiczna śmierć w areszcie śledczym, kolejna afera

0
402

Posłowie z Klubu Parlamentarnego Platforma Obywatelska zaapelowali do marszałka Sejmu Marka Kuchcińskiego o niezwłoczne zwołanie posiedzenia Komisji Sprawiedliwości i Praw Człowieka z udziałem ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro, w celu wyjaśnienia okoliczności tragicznej śmierci pani Agnieszki Pysz, młodej kobiety, która przebywała w areszcie śledczym na warszawskim Grochowie w związku z kradzieżą spodni. Na skutek nie udzielenia pomocy przez pracowników służby więziennej, przez więzienną służbę zdrowia kobieta zmarła.

Wszyscy jesteśmy zbulwersowani faktem, że kobiecie nie udzielono pomocy. Pani Agnieszka umierała w areszcie śledczym przez siedem dni. Przez siedem dni kobiecie nie udzielono pomocy.

Minister Jaki zarzuca dziennikarzom manipulacje. To oczywiście skandal, sprawą zajął się także Rzecznik Praw Obywatelskim. Skandalem jest to, że od początku trwa tuszowanie tej sprawy przez władze. To jedyny przypadek na świecie, że manipulacja powoduje śmierć, można parafrazować wypowiedź Jakiego.

Więcej na ten temat w materialne wideo.  To współwięźniarki napisały oświadczenie o tym jak konała pani Agnieszka. PO domaga się zwołania sejmowej Komisji Sprawiedliwości. Więcej na ten temat w materiale wideo.

 

Foto: Fakt

Wideo: Platforma News

Foto: Fakt

Wideo: Platforma News

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: