Trump przegrał wojnę na słowa z NFL

1
230

Sprawa ta nie wpłynie na losy świata, ani w jakiś znaczący sposób na nasze życie, jednak we wszystkich dziewięciu meczach ligi NFL, jakie rozpoczęły się w niedzielne południe zawodnicy, właściciele klubów, wyrazili protest wobec komentarzy prezydenta Donalda Trumpa pod adresem zawodników, którzy protestowali przed rozpoczęciem zawodów, w trakcie wykonywania hymnu USA. Dla przykładu w Chicago przez rozpoczęciem meczu z Chicago Bears, zawodnicy Pittsburgha w ogóle nie wyszli na boisko w trakcie grania hymnu. Gracze innych drużyn klęczeli.

Zawodnicy protestowali przeciwko społecznej niesprawiedliwości, przeciwko dyskryminowaniu przez policję czarnoskórych Amerykanów. Donald Trump domagał się, aby kluby zawieszały bądź wyrzucały zawodników, którzy zdaniem prezydenta, wykazywali brak szacunku dla amerykańskiej flagi, brak szacunku dla amerykańskich wartości. Prezydent wzywał kibiców do opuszczania stadionu, gdy widzą protestujących futbolistów.

Sportowcy, liga, jak i właściciele klubów pokazali w niedzielę, że Ameryka jest krajem demokratycznym, zaś protest nie wynika z braku szacunku dla amerykańskich wartości, ale z powodu naruszania praw wielu obywateli Stanów Zjednoczonych. Liga, zawodnicy wykazali godną odnotowania solidarność, pokazując, że Biały Dom, w tej kwestii jest izolowany i osamotniony.

Zawodnicy jak i zarząd Ligi wskazywali, że sport zawsze do tej pory łączył ludzi, W tej materii ligi sportowe zdziałać mogą wiele. Komentarze prezydenta dzielą Amerykanów, stąd spotkały się z taką krytyką. Solidarność zawodników drużyn NFL pokazuje, że z jednej strony Ameryka ma problem z policją, która nie zawsze przestrzega prawa. Przynajmniej takie jest społeczne odczucie. Ludzie uważają, iż często uprzedzenia rasowe mają wpływ na działania policjantów. Biały Dom zaskoczony jest skalą protestu wobec wypowiedzi prezydenta, stąd pewnie brak natychmiastowej reakcji.

Prezydent ma wiele innych poważniejszych problemów. W tej chwili wygląda na to, że W Senacie nie ma wystarczającej ilości głosów do odwołania „Obamacare”. Trwa wojna na słowa z Koreą Północną. Nie wykluczone, że Korea przeprowadziła kolejną próbę z bombą atomową. Amerykańskie bombowce przeleciały nad strefą zdemilitaryzowana, wywołując gniewne reakcje Północy. Prezydent Donald Trump nie wykluczył użycia broni jądrowej przeciw Korei Północnej.

AJ

Foto: Fast Philly Sports

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: