Trwają represje polityczne w Polsce – najnowsze fakty

0
231

W Polsce trwają represje polityczne na bardzo szeroką skalę. W środę odbyła się kolejna rozprawa w tak zwanym procesie „15”.  W całej Polsce trwa 568 spraw w oparciu o kodeks wykroczeń, toczących się na podstawie wniosków złożonych przez policję. Do tego dochodzi 51 postępowań z zarzutami z Kodeksu karnego.

Po sądach ciągane są osoby uczestniczące w manifestacjach, korzystające ze swoich konstytucyjnych praw.  Te zbiorcze dane powstały z informacji spływających do Biur Interwencji Poselskich, jak i  z organizacji pozarządowych.

Pokazuje to jak ważne są wolne, niezależne od władzy sądy. W tej chwili w Polsce wkraczamy w batalie, która pokaże, czy w Polsce jest miejsce na niezależne sądy, jest miejsce na niezależnych od władzy sędziów. W Polsce w tej chwili rozpoczyna się ostatni akt batali o to, czy Jan Kowalski, obywatel, który skorzystał ze swoich konstytucyjnych praw ma prawo oczekiwać od sądu obiektywnego wyroku.

Posłowie opozycji zobowiązali się do aktualizowania bazy danych, do udzielania bezpłatnej pomocy prawnej dla osób szykanowanych przez reżim PiS.

Podczas konferencji prasowej w parlamencie przypomniano także, iż Marszałek Sejmu nie zezwolił na działanie podkomisji sejmowej zajmującej się, cywilną kontrola nad policją.

Od redakcji dodamy, że z relacji osób wracających z Polski wynika, że policja zachowuje się fatalnie stwarza wrażenie, iż to organizacja przestępcza.

Więcej w materiale wideo z konferencji prasowej.

Foto: Blasting News

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: