Ujawnijcie wszystkie nagrody!

0
169

Poseł Krzysztof Brejza jest tym ustawodawcą, dzięki dociekliwości którego, poznaliśmy system PiS drugich pensji jaki wypłacano urzędnikom państwowym. PiS stworzył nielegalny system drugich pensji, wypłacanych ukradkiem, pod stołem. Wczoraj minął termin, do którego politycy PiS mieli zwrócić te nagrody.

Wczoraj Krzysztof Brejza wystąpił na konferencji prasowej wraz z przewodniczącym klubu PO Krzysztofem Neumanem, domagając się ujawnienia informacji dotyczących nagród dotyczących ministrów, wiceministrów, członków gabinetów politycznych, wypłacanych w roku 2017 i 2018.

Posłowie opozycji domagali się, aby premier Mateusz Morawiecki, zgodnie z uchwałą PO dawno temu już zgłoszoną do marszałka Sejmu, po zakończeniu posiedzenia rządu ogłosił  pełną listę tych wszystkich, którzy pobierali drugie nienależne wynagrodzenie.

PiS mówił o pełnej jawności w tej sprawie, więc czekamy na tę obiecaną jawność.

Chodzi o tak zwane nagrody przyznawane wojewodom, wicewojewodom i innym urzędników. Chodzi tutaj także o to, aby Polacy poznali skalę łupienia Polski przez rząd.

Chodzi także o to, aby Polacy poznali listę tych, którzy zwrócili te nagrody, jak i listę tych, którzy nie zwrócili pieniędzy.  Polacy mają prawo znać te nazwiska.

PiS nie ujawnił nagród za rok 2016.  Dlaczego rząd PiS blokuje te informacje?

Więcej na ten temat w materiale wideo z Konferencji Prasowej.

Foto: WPROST.pl

Wideo: @Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: