Upartyjnienie Krajowego Biura Wyborczego

0
152

Prawo i Bezprawie, gdyż w przypadku tej partii trudno jest mówić o prawie, zgodnie z o tym, czego się spodziewano, postanowiło upolitycznić Krajowe Biuro Wyborcze. Po to uchwalono przecież nowe prawo wyborcze. Dzisiaj można powiedzieć „cała w ręce partii. W debacie parlamentarnej ostrzegano, że wyborów w Polsce nie będą już nadzorować niezależni sędziowie, tylko partyjni działacze PiS.

Tak się też stało, PiS przedstawił kandydatury na stanowisko Kierownika Krajowego Wyborczego. Zaprezentowano ludzi bez doświadczenia, jedyną ich kwalifikacją jest funkcjonowanie w życiu publicznym jako funkcjonariusze PiS.  Niektórzy z nich byli wręcz pracownikami Klubu parlamentarnego PiS.

W takiej sytuacji wielu wyborców w Polsce może posiadać uzasadnione obawy, że ich wola wyborcza zostanie wypaczona.

Kandydaci przedstawieni przez pisowskiego aparatczyka Joachima Brudzińskiego, to ludzie, którym Brudziński gratulował w przeszłości przeprowadzenia udanej kampanii wyborczej. To ostatni kandydaci jacy powinni ubiegać się o takie stanowisko.

Czy ktoś może być zaskoczony? Ostrzegano przed upartyjnieniem Biura. PiS nie przedstawił na to ważne stanowisko ludzi, których można uznać za bezpartyjnych fachowców.  Wybrał jak w czasach PZPR, partyjnych aparatczyków.

Więcej na ten temat w materiale z konferencji prasowej jaka odbyła się w parlamencie.

Foto: Wnp

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: