USA nie wykluczają akcji militarnej przeciw Assadowi

0
550

 

 

Sekretarz Obrony USA gen. Mattis nie po ataku chemicznym przeciw ludności we wschodniej Gucie, gdzie od kilki miesięcy trwają ciężkie walki, nie wykluczył operacji militarnej przeciw dyktatorowi Syrii Assadowi, odpowiedzialnemu za ostatni atak. Jeszcze dzisiaj zbierze się Rada Bezpieczeństwa ONZ, aby przyjąć rezolucję dotyczącą ostatniego ataku. Można spodziewać się, że Rosja zapewni syryjskiemu dyktatorowi dyplomatyczną ochronę, w celu ukrycia prawdy.

Prezydent Donald Trump, w trakcie spotkania w Białym Domu z doradcami oświadczył, że USA stosowne decyzje w sprawie Syrii podejmą w ciągu kilkudziesięciu najbliższych godzin.  Prezydent mówił także o negocjacjach handlowych z Chinami, z Koreą Południową, Unią Europejską oraz dotyczących NAFTY. Prezydent wyraził przekonanie, iż porozumienia handlowe będą zawarte szybko. Być może jeszcze dzisiaj zapadną decyzje dotyczące Syrii.

Przypomnieć należy, że Rosja była gwarantem porozumienia dotyczącego likwidacji broni chemicznej w Syrii. Jak widać, porozumienie nie zostało wykonane, Assad nadal dysponuje bronią chemiczną.

Prezydent Donald Trump po raz pierwszy wymienił Rosję jako być może odpowiedzialnej za atak. Nie wykluczył także udziału Iranu.

Na Bliskim Wschodzie w ogóle sytuacja napięta. W Palestynie manifestacje związane z rocznicą powstania Izraela, choć pewnie przesadne są twierdzenia straszące możliwością wybuchu kolejnej wojny na Bliskim Wschodnim, aczkolwiek sytuacja w Syrii jest napięta, cały czas trwa tam wojna domowa.

Foto: Alalam News Network

 

Wideo: @Guardian News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: