Ustawa o walce ze smogiem

0
141

W Polsce konwencja PiS i kolejne obietnice socjalne, mające zachęcić Polki do rodzenia dzieci. Program 500+,  jeśli chodzi o demografię skończył się klapą, nie zauważono większego przyrostu naturalnego.  Teraz więc będzie program Mama Plus oraz trzy stówy na szkolną wyprawkę.  Czy przekona to Polki do rodzenia dzieci? Na pewno zaś, jeżeli nie zostanie podjęta walka ze smogiem, to dzieci mogą nie doczekać wydatkowania owych trzech stów na szkolną wyprawkę, gdyż prędzej załatwi je morowe powietrze.

Rocznie około 50 tysięcy Polaków umiera na choroby związane ze smogiem. Dlatego ustawa przygotowana także przez opozycję o czystym powietrzu jest tak ważna. Ustawa przewiduje wydatkowanie 3 0.5% PKB na walkę ze smogiem. Będzie więc pomoc dla osób wymieniających stare kotły,  ocieplające budynki.

Ustawa przewiduje wiele działań na rzecz poprawy stanu środowiska naturalnego. Na pewno w czystym środowisku lepiej będą chować się dzieci.

Będziemy uważnie śledzić jakie będą dalsze losy tej legislacji.  W sejmie odbyło się pierwsze czytanie tej ustawy. Jeżeli zaś chodzi o socjalne rozdawnictwo PiS, to zwraca uwagę zapowiedź nowego podatku od sklepów wielkopowierzchniowych.

Więcej na ten temat  materiale wideo z konferencji prasowej jaka w miniony piątek odbyła się w Sejmie.

AJ

Foto: Tygodnik Powszechny

Wideo: @Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: