Ustawy sądowe skierowane do pierwszego czytania

0
164

Rusza pisowski walec dotyczący zamachu na sądy. Jak nieoficjalnie dowiedzieli się posłowie opozycji, Marszałek Sejmu na najbliższym posiedzeniu Sejmu zamierza skierować do pierwszego czytania nieznany nikomu w tej chwili projekt ustaw o Sadzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa.

Marszałek Sejmu zamówił wiele opinii, żadna z tych opinie nie została zawieszona na stronie Sejmu. Ponadto nie są znane poprawki uzgodnione między PiS a prezydentem. Do rozwiązań jakie maja zostać przyjęte, nie mogą więc ustosunkować najbardziej zainteresowani. Dlaczego projekty przygotowywane są w takiej tajemnicy? Politycy PiS mówią coś o” multipartyjności”. To kompletna bzdura.  Sądy nie powinny być partyjne, Polacy nie chcą partyjnych sądów, czy „multipartyjnych”. To zupełnie nie o to chodzi. Kiedy Polska wstępowała do NATO i do Unii Europejskiej, spełnić musieliśmy standardy wymagane od demokratycznego państwa prawa. Jednym z takich standardów są sądy wolne od wpływów politycznych.

Nie jest tutaj ważnym, czy członków KRS, wybierać będzie prezydent, czy inny polityk, chodzi o to, aby politycy w ogóle nie mieli na to wpływu.

PiSowski walec stworzy sądy partyjne, będące częścią pisowskiego aparatu kontroli nad społeczeństwem.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Wideo: @Platforma News

Foto: POLITYCZEK

 

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: