W Ameryce też jaja

0
322

W tej chwili wygląda na to, że przynajmniej na chwilę, z głowy mamy próby odwołania Obamacare.  Wiemy, że nie ma republikańskiej większości, zdolnej uchwalić  przygotowaną wcześniej wersję ustawy ,odwołującej i zastępującej reformę systemu ubezpieczeń medycznych, wprowadzoną przez prezydenta Baracka Obamę. Odwołanie tej ustawy był jednym z głównym punktów programu Donalda Trumpa i konikiem republikanów. Donald Trump obiecywał, szybkie odwołanie Obamacare, a także znacznie lepszy system opieki medycznej, przede wszystkim tańszy. Na razie nic z tego nie wyszło, koszty ubezpieczeń rosną, anie spadają. Ameryka jest jedynym krajem, członkiem OECD bez powszechnego ubezpieczenia medycznego.

Prezydent Donald Trump zaprosił wszystkich republikańskich senatorów na środę do Białego Domu na lunch.  Prezydent za wszelką cenę chciałby jakiegoś sukcesu, sugerował więc, iż najpierw należy odwołać Obamacare, a potem myśleć czym ją zastąpić. To jednak mało realne.  Samo odwołanie Obamacare spowodowałoby koszmarny bałagan prawny.

Na razie więc, przynajmniej na chwilę odwoływanie „Obamacare” mamy z głowy.

To nie koniec dziwnych wydarzeń. We wtorek dowiedzieliśmy się, że prezydent Donald Trump w trakcie szczytu G-20 odbył drugie, godzinne spotkanie z Putinem. Nie wiemy, o czym rozmawiali. W rozmowie nie brał udziału żaden członek gabinetu prezydenta Trumpa, a jedynie tłumacz Putina.

Nie potrafię odpowiedzieć na pytanie, jak ta sprawa wygląda od strony prawnej.  Mam nadzieję, iż wkrótce dowiemy się, o czym rozmawiano podczas tej zaskakującej, tajnej rozmowy.

Wiemy także kim była tajna, do tej pory, ósma osoba biorąca udział w spotkaniu, Natalii Weselnickiej z czołówką kampanii Donalda Trumpa. Syn obecnego prezydenta,zięć i ówczesny szef kampanii  zapomnieli o Ike Kaveladze.  Dla uczestników spotkania nie był on osobą nieznaną. Spotkali się z nim w Moskwie z okazji wyborów Miss Universe.  Na nagraniach wideo widać nawet jak Kaveladze rozmawia z Donaldem Trumpem.

Wiemy także, iż Wieselnicka założyła kompanię lobbystyczną z kapitałem około 100.000 dolarów z zadaniem prowadzenia lobbingu na rzecz odwołania „Magnitsky Law”, czyli sankcji nałożonych na bliskich współpracowników Putina zaangażowanych w łamanie praw człowieka. To właśnie odwołanie tego prawa, a nie żadna sprawa adopcji miła być głównym tematem spotkania w Trump Tower z Weselnicką.

Specjalny prokurator badający sprawę Rosji ma nowych świadków do przesłuchania. Proszę samemu wyciągać wnioski dlaczego tak ważne osoby w kampanii Trumpa, nie pamiętały wszystkich uczestników, słynnego już spotkania w Trump Tower.

Wideo: CNN

Foto; yahoo.com

 

Andrzej Jarmakowski

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: