W całej Ameryce dzień bez imigranta

0
160

Dzisiaj w całym kraju „dzień bez imigranta”. Wiele biznesów nie jest w stanie funkcjonować bez imigrantów, dlatego sporo niewielkich restauracji i innych biznesów było w wielu miastach zamkniętych. Właściciele biznesów w wielu wypadkach wspierało protestujących, uważając, że imigrantom, ciężko pracującym na kawałek chleba, należy się szacunek. To nie są kryminaliści, ani bandyci, tylko ludzie, którzy ciężką pracą zarabiają na życie.

Czy Ameryka mogłaby funkcjonować bez imigrantów?

Dzisiaj mieliśmy także surrealistyczne widowisko w postaci konferencji prasowej prezydenta Donalda Trumpa.

Teoretycznie konferencję zwołano w związku z powołaniem Alexandra Acosty na stanowisko „sekretarza d/s pracy”. Nie było jednak o tym mowy, większość czasu zajęło prezydentowi opowiadanie o tym jak fatalny jest CNN. Prezydent wyraził zdziwienie, iż rano włącza telewizor i słyszy o chaosie panującym z Białym  Domu, tymczasem administracja pracuje jak dobrze naoliwiona maszyna.

Prezydent pokazał, iż żyje trochę w innej rzeczywistości i ma inny ogląd świata niż prasa, media, komentatorzy. Prezydent mówiąc o mediach pochwalił FOX News.

Oglądając konferencję prasową można było odnieść wrażenie, że Biały Dom zamieniony został w „reality show”.

I na tym można zakończyć. Pominiemy tutaj długi fragment dotyczący Rosji. Problemem nie są przecieki do mediów, tylko zadziwiająco bliskie związki z Rosją, wielu osób pracujących dla prezydenta.

Co z tego wyjdzie, nie wiemy. Szef Pentagonu oświadczył, że w tej chwili nie widzi możliwości wojskowej współpracy z Rosją i to jedyny znaczący fakt. Na resztę poczekamy. Na razie Robert Howard nie przyjął propozycji zostania doradcą prezydenta d/s bezpieczeństwa narodowego.

Foto: TakePart

Wideo:: ABC15 Arizona

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: