W Izraelu PiS niczego nie załatwił

2
493

Informowaliśmy już o tym, iż poseł Szczerba (PO) usunięty został z funkcji przewodniczącego polsko-izraelskiej grupy parlamentarnej. Posłowie opozycji w komplecie opuścili grupę nie godząc się na antydemokratyczne działania PiS, w głosowaniu uczestniczyli posłowie PiS, którzy nie byli członkami grupy.

Jak wiadomo w Izraelu przebywała grupa polityków PiS, mająca za zadanie wyjaśnić stronie żydowskiej dlaczego Polska przyjęła ustawę o IPN. Jak się dowiadujemy, wizyta skończyła się kompletnym fiaskiem. PiS podejmuje daremne wysiłki, mające na celu przekonania do tego politycznego partactwa jakim jest ustawa o IPN.

Nieprzekonani pozostają Amerykanie.  Przebieg dnia tak zwanych „żołnierzy wyklętych”, uważanie tych ludzi za ojców Wolnej Polski, co wynikało z licznych mało przemyślanych wystapień polityków PiS, co jest gigantycznym nadużyciem, utwierdza w przekonaniu, że ustawę uchwalono w celu fałszowania historii, w celu zamknięcia ust, tym którzy mają do przekazania treści nie pasujące do wizji przeszłości kreślonej przez obecny reżim warszawski. Delegacja PiS niczego nie załatwiła, nikogo nie przekonała. Kryzys w stosunkach z Ameryką, Ukrainą, Izraelem, jaki powstał na tym tle trwa nadal.

W Chicago działa na przykład organizacja Nowo Pokolenie NSZ. Przypomnijmy więc kilka mordów dokonanych przez NSZ na żydowskich sąsiadach. Wspominam o tym także dlatego, że jak pisze owo Koło, które było przynajmniej, współorganizatorem spotkania z polskim premierem Mateuszem Morawieckim pragnie upowszechniać wiedzę o NSZ, także w polonijnych szkołach sobotnich. Za stroną „ żołnierze przeklęci” przypomnijmy więc kilka zdarzeń.  Czy o zdarzeniach tych, jak i wielu innych będą mówić młodzi sympatycy NSZ w polonijnych szkołach, skoro tak martwią się o historię?? 1 marca, uroczystości  upamiętniające tak zwanych żołnierzy wyklętych, pokazują jak wielkiej manipulacji na polskiej historii dokonuje PiS i politycy tego nurtu.

1943, Staszowo – oddział NSZ Wiktora Sytego „Lisa” zaatakował dwa gospodarstwa. Z jednego wyciągnięto 4 Żydów, których rozstrzelano w drugim znaleziono rodziców z trzyletnim dzieckiem. Rodzice zginęli uciekając, dziecko nie wiadomo. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011).

– 1943, Wierzbica – Oddział NSZ dowodzony przez Wacława Proszowskiego zamordował ukrywającą się Żydówkę. Strzelał Stanisław Misterkiewicz. (ZARYS KRAJOBRAZU. Wieś polska wobec zagłady Żydów 1942–1945, Warszawa 2011)

– 1943, Aleksandrów – NSZ zamordowały 8 Żydów oraz Polaka, który ich ukrywał. (RAAP, 3.IV.1944 nr 4 s.13).

– luty-maj 1943 – Zakrzówek – oddział NSZ Zub-Zdanowicza zamordował 4-osobową rodzinę żydowską Anklów ukrywającą się u niejakiej Spryszakowej, zamordowani zostać mieli za pomocą siekier. Bystrzyca – 7 członków rodziny Erlichów (4 mężczyzn, dwie kobiety i 12-letnie dziecko) ukrywających się u Józefa Małka, Majorat – 3 osób (kobiet w wieku od 15 do 20 lat) z rodziny Brennerów ukrywającej się u Adamczyków. Rudniki – zamordowana została kobieta narodowości żydowskiej o imieniu Rojza. Pochodziła z Zakrzówka, wcześniej została zgwałcona.

– lipiec 1943 – Janiszów – 15-osobowa grupa partyzantów NSZ z oddziału Zub-Zdanowicza zamordowała Żyda ukrywającego się u Michaliny Gajewskiej. Zamordowano również 3 Żydów ukrywających się w lasach.

– 8 lipca 1945 – Opoczno: Bojówka NSZ zamordowała troje spośród ośmiu Żydów zamieszkujących Opoczno w tym jednego ocalałego z Auschwitz. (D. Engel, Patterns of a Anti-Jewish Violence in Poland, 1944-1946, “Yad Vashem Studies”, vol. 26, 1998).

Pobyt polskiej deklaracji w Izraelu komentowany był także w polonijnych programach radiowych. Prawdziwy sabbat czarownic na ten temat urządziła sobie Łucja Śliwa. Dobrze tam jeszcze przynajmniej wiadomo o co chodzi. Wiele polonijnych programów, na przykład nowy FM ZNP, to taki radiowy McDonald, bez żadnej treści, taki program dla idiotów!

To tylko niewielki urywek listy, którą przytaczam za stroną: https://zolnierzeprzekleci.wordpress.com/zbrodnie/

 

Wideo: @Platforma News

2 Komentarze

  1. Prawie na 99 procent jestem przekonany, ze po powrocie Natanjahu ze Stanow Zjednoczonych Izrael odwola swojego ambasadora z Polski. Co dalej? Corka generaa Andersa ucieknie z Polski jak Berczynski. Co dalej? Uklad wojskowy z USA skonczy i przystapimy do armii Putina na Syberii. Co dalej? ….. jak PISizm zrezygnuje z wladzy mozemy powrocic na utracone pozycje.

  2. Z przytoczonymi faktami przez A. Jarmakowskiego trudno dyskutować. A Babo wróży i własne widzimisię uważa za nieodzowny ciąg wydarzeń.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: