W Ministerstwie Ziobry wyparowało 25 milionów złotych

0
819

Stanowisko Najwyższej Izby Kontroli ujawniło kolejne finansowe nieprawidłowości w rządzie PiS. W Ministerstwie Sprawiedliwości wyparowało 25 milionów złotych, które przekazano niezgodnie z prawem do Centralnego Bura Antykorupcyjnego.

Ministerstwo Sprawiedliwości , a konkretnie Zbigniew Ziobro dysponuje znacznym tak zwanym Funduszem Sprawiedliwości. Fundusz ten pochodzi z wpłat wynikających z pracy więźniów, nawiązek pochodzących od przestępców. Pieniądze z tego fundusze winne  być przeznaczone na pomoc dla ofiar przestępstw. Program ten działa od lat i nigdy nie wzbudzał kontrowersji. Program prowadziły organizacje pozarządowe. Minister sprawiedliwości organizował konkursy i rozdzielał posiadane środki. W ubiegłym tygodniu miała miejsce niespotykana sytuacja. W ubiegłym roku Zbigniew Ziobro przelał Centralnemu Biuru Antykorupcyjnemu, ze wspomnianego funduszu 25 milionów złotych. Stanowisko NIK wskazuje, że to działanie sprzeczne z prawem. Na tym nie koniec. Centralne Biuro Antykorupcyjne nie wykazało  tych pieniędzy w swoim sprawozdaniu finansowym.

Można więc zakładać, iż pieniądze te zostały umieszczone na jakimś funduszy niejawnym. W związku  z powyższym PO zwróci się do rzecznika dyscypliny finansów publicznych, o przeprowadzenie stosownego postępowania. PO złoży także zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa. Sytuacja pokazuje do jak nienormalnej sytuacji doszło w Polsce. Prokurator Generalny będzie nadzorował, będzie posiadał prawo do podejmowania decyzji w dochodzeniu, dotyczącym jego osobiście. Tak wygląda dzisiaj państwo PiS.

W tym przypadku działania Zbigniewa Ziobry  i jego partyjnego kolegi Mariusza Kamińskiego mogą pozostać bezkarne, bowiem Ziobro może wydać polecenie  każdemu prokuratorowi w Polsce. Przypomnijmy, iż prokuratora przez Zbigniewa Ziobrę ma wyjaśnić sprawę nielegalnego finansowania ze środków europejskich, kampanii wyborczej partii Ziobry.  I co dzieje się w tym dochodzeniu, trwa ono już dwa lata.

W tej chwili Ziobro przekazał 25 milionów złotych koledze partyjnemu Mariuszowi Kamińskiemu na jakieś, tajemnicze działania niejawne. Może zakupiono za to urządzenia podsłuchowe, służące podsłuchiwaniu obywateli? A może pieniądze te wydano na inne cele? Tak działa państwo PiS

Foto: TVN24

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: