W obronie armii i żołnierzy

0
180

“To nie jest normalna sytuacja, gdy dwóch z trzech najważniejszych dowódców, powoływanych konstytucyjnie przez prezydenta, rezygnuje jednego dnia i odchodzi; to jest dowód na to, że mamy katastrofalną sytuację, jeśli chodzi o relacje szefa MON Antoniego Macierewicza z wojskiem” – zwrócił uwagę na konferencji prasowej w Sejmie wiceprzewodniczący Platformy Obywatelskiej, poseł Tomasz Siemoniak.

Krajowe media pełne są spekulacji na temat konfliktu ministra obrony Antoniego Macierewicza w dowódcami: Media informują, iż Dowództwa Generalnego Rodzajów Sił Zbrojnych odejdzie pięciu doświadczonych generałów. To prawie jedna czwarta wszystkich dowódców tej rangi pracujących w DGRSZ. Powodem zdaniem wielu obserwatorów jest protest przeciwko nowym przepisom wprowadzonym przez Antoniego Macierewicza.

Zdaniem radia RMF FM fala dymisji w dowództwie wojska jest reakcją na zmiany zapowiadane przez szefa MON. Chodzi m.in. o wypowiedzi Antoniego Macierewicza, który ostrzegał, że wojskowi, którzy rozpoczęli służbę przed 1989 rokiem nie mogą liczyć na karierę w wojsku. Powodem konfliktu może być także zmiana systemu obsadzania najwyższych stanowisk w armii.

Ze swoje strony dodajmy, iż PiS jest całkowicie bezradny w sprawie wraku tupolowa, który rozbił się pod Smoleńskiem w wyniku katastrofy lotniczej.  PiS sugerował, iż wystarczy tylko trochę więcej zdecydowania w negocjacjach  i wrak znajdzie się w Polsce. Nic takiego się nie stało. PiS pokazuje swoją bezradność zwracając się w tej sprawie do instytucji międzynarodowych.

Biorącpod uwagę obecną sytuację międzynarodową, epidemia odejść z wojska najbardziej doświadczonych dowódców powouje, iż uzasdnione jest twierdzenie, że armia polska pozostała bez głowy.

Foto: INNPoland

Wideo: platformawideo / Youtube.com

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: