W obronie Stanisława Gawłowskiego

1
321

Oczywiście mecenas Roman Giertych, obrońca Stanisława Gawłowskiego złoży zażalenie, na decyzję sądu, który wydał zgodę na trzymiesięczny areszt posła. Platforma Obywatelska murem stoi za Gawłowskim i odrzuca wszelkie oskarżenia pod adresem swojego wiceprzewodniczącego.   Aresztowanie Gawłowskiego jest traktowane jest jako polityczna represja. W obronie polityka oświadczenie wydali Lech Wałęsa i inni działacze opozycji demokratycznej. W oświadczeniu czytamy między innymi: „ Od kilkudziesięciu lat walczyliśmy o Niepodległą, Demokratyczną, Solidarną Polskę. Polacy w trudzie zdobyli wolność i w mozole budują swój kraj. Marząc o szybszym rozwoju kraju i mają nadzieję na szybsze osiągnięcie zachodniego poziomu życia, oddali w 2015 roku władzę partii Kaczyńskiego. Nie dali jednak prawa do dewastowania Konstytucji, odcinania Polski od Unii Europejskiej i niezawisłości Sądów i sędziów,  ośmieszania ich w kraju i w opinii międzynarodowej i niweczenia dorobku pokoleń.

Dziś Polacy zrozumieli działanie władzy. Widzimy jak wyczerpuje się poparcie dla nich i coraz mniejsza część społeczeństwa wierzy w rządowe kłamstwa i oszustwa, jak obywatele odzyskują siłę do działania. Upadająca władza chce wywołać strach. Po to wcześniej przejęła wymiar sprawiedliwości, aby móc w sposób nieograniczony siać terror. Tak należy rozumieć zgodę sejmowej większości PiS-u na aresztowanie jednego z liderów opozycji. Wierzymy w Jego niewinność. Wierzymy w niezawisłość i uczciwość sędziów. Obecna władza postępuje jak komuniści. Zą tą różnicą, że za mini stał Związek Sowiecki, a z rządami PiS stoi niepohamowana chciwość, podłość i chore ambicje. Naród ma dobrą pamięć i siłę do wymierzenia im sprawiedliwości. Obiecujemy im, że winni poniosą konsekwencje. Nie będzie żadnej taryfy ulgowej dla Kaczyńskiego,  Ziobry i ich towarzyszy z PiS-u”.

Oświadczenie podpisali między innymi Lech Wałęsa, Bogdan Borusewicz, Jan Lityński, Krzysztof Król, Henryk Wujec i wielu innych.

Eksperci, profesorowie prawa wskazują na błędy prawne sądy. Cóż z tego. Jak trafnie zauważono w oświadczeniu, PiS po to przejmował wymiar sprawiedliwości, aby siać terror.

Sprawę należy widzieć w szerszym kontekście.  Doskonale ujął to prezydent Francji, który wygłosił płomienne przemówienie w Parlamencie Europejskim. Powiedział on, że w Unii Europejskiej toczy się wojna domowa między liberalną demokracją, a autorytaryzmem. Macron miał na myśli dwa państwa, Polskę i Węgry. Te dwa państwa grzebią wartości europejskie, niszczą demokrację.

Zgadzam się także z autorami oświadczenia, którzy obiecują wyciągnięcie konsekwencji wobec Ziobry, Kaczyńskiego i ich towarzyszy z PiS-u. Tak dopilnujemy tego! Dopilnujemy także, aby konsekwencje wyciągnąć wobec wyjątkowego politycznego łajdaka, Mariusza Kamińskiego.  Zgadzam się z Leszkiem Balcerowiczem, który przypomina, że konsekwencje powinny czekać także na policjantów łamiących prawo.

Foto: SuperBiz – Super Express

Wideo: @Zbyszek G

 

Andrzej Jarmakowski

1 Komentarz

 1. Zgoda!!
  Ale w tym oswiadczeniu jest penne stwierdzenie:. ‘’Obecna władza postępuje jak komuniści. Zą tą różnicą, że za mini stał Związek Sowiecki, a z rządami PiS stoi…. kosciol.
  Jak mozna sie namacalnie i naocznie przekonac w takim samym a moze I gorszym stopniu jak Zwiazek Sowiecki Polsce szkodzi Kosciol katolicki.
  Jest tylko mala subtelna roznica. W Polska za slusznie minionych czasow nalezala do pewnej wspolnoty za tz. zelazna kurtyna.Obecnie staje sie wyobcowana i osmieszana na arenie miedzy narodowej a za jedynego I to niepewnego przyjaciela uwaza marionetkowy rzad wegierski kierowany przez Kreml.
  Zastanawiam sie kto jest wiekszym szkodnikiem Polski I jej obywateli.
  Zwiazek sowiecki kiedys czy Kosciol katolicki obecnie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: