W Sejmie atmosfera zamachu stanu

0
208

 

W Sejmie debata mad wnioskiem o wotum nieufności dla rządu, być może odwołanej już Beaty Szydło. Sejm pracuje,  choć z kłopotami, w Senacie przez chwilę wydawało się, że brakuje kworum, ale okazało się, iż część senatorów nie wzieła udziału nad głosowaniem dotyczącym prawa energetycznego.  Rząd PiS nie posiada polityki energetycznej, nie widomo, jaki ma być polski mix energetyczny. Rząd niby broni kopalni węgla kamiennego, ale kompanie energetyczne, mając na uwadze swój portfel, kupują coraz więcej taniego węgla z Rosji. Elektrownie nie posiadają wymaganych ustawą strategicznych zapasów, zaś kiedyś eksporter polskiego węgla, Węglokoks jest importerem węgla z Rosji.

Kupiono także 75 tysięcy ton węgla z USA. Energetyka, jeżeli Polska chce uniknąć kłipotliwych wyłaczeń prądu potrzebuje inwestycji i to pewnie nie w węgiel kamienny. Rząd wprowadził coś co można nazwać podatkiem energetycznym., opozycja nazywa to rozwiązanie” podatkiem plus” Przeciętne gospodarstwo domowe w skali roku zapłaci kilkaset złotych nowego podatku.

Ja nie wiem jak te najwyższe w UE ceny energii mają się do współczynnika inflacji, z nowym podatkiem rzecz jasna, ale rodzi to poważne wątpliwości dotyczących danych danych na temat inflacji podawanych przez GUS.

Przeciętni Polacy, klienci w sklepach, jak było w czasach komuny śmieją się z oficjalnych danych.  Ceny wyraźnie rosną szybciej niż wskazują na to oficjalne dane.

Parlament także zniósł górny limit w wysokości składek płaconych do ZUS. Zmiana ta dotyczy aktualnie pisowskich funkcjonariuszy, którzy zasiedli w rozmaitych spółkach, będą lacić na ZUS, licząc potem na wysokie emerytury. Pisowska większość w Sejmie zadbała o interes swoich ludzi,  których obdzielono rozmaitymi stanowiskami.

W Sejmie, w czasie gdy PiS tajnie prowadzi rozmowy dotyczące rekonstrukcji rządu, trwają tajne prace nad zmianami w ordynacji wyborczej. Biorąc pod uwagę, iż przed nami ostateczne głosowanie w sprawie likwidacji trójpodziału władzy, likwidacji niezależności sądów,  panuje ponura atmosfera zamachu stanu.

Komisja Europejska pozwała Polskę do sądu za niewykonanie zobowiązań dotyczących relokacji uchodźców, Polska wcześniej zobowiązała się do tego.

Pod Sejmem zaczynają się spontaniczne manifestacje w obronie wolnych sądów, polscy patrioci przybywają pod parlament. Najbliższe godziny pod parlamentem mogą być gorące.

Foto: WP Kobieta

Wideo:@ Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: