Wdowy i sieroty drugiego sortu bez rekompensat

2
183

Posłowie Platformy Obywatelskiej umożliwili wystąpienie na konferencji prasowej w Sejmie wdowom i sierotom górniczym, których mężowie, najbliżsi zginęli w wypadkach górniczych. Rząd PiS nowelizując prawo zapomniał o tej niewielkiej grupie osób, które przy okazji pozbawiono należnych im przywilejów. Pozbawiono ich między innymi deputat ów węglowych.

Pozbawione świadczeń wdowy i sieroty powołały odpowiednie stowarzyszenie. Wdowy napisały list do marszałka Sejmu, prosząc o załatwienie tej sprawy. W tej chwili ministerstwo jak i minister nie odpowiadają na lisy i prośby zainteresowanych.

To jeden z takich przypadków, gdzie PiS nie zważając na zgłaszane poprawki, odrzuca wszystko z urzędu, gdyż wie najlepiej.

Jakość stanowionego prawa uległa znacznemu obniżeniu, to jeden z wielu tego przykładów.

Wideo: @Platforma News

Foto: Dziennik Zachodni

 

2 Komentarze

  1. Nie tylko wdowy i sieroty nie otrzymały rekompensat za deputat węglowy …lecz ten temat jest medialny i bardzo dobrze się sprzedaje ….pokrzywdzeni są także emeryci 2015-2017 lecz o ludziach którzy pracowali po 42 lata na kopalni . po wypadkach lecz z ambicjami że nie będą brali pieniędzy z ZUS-u tylko pracowali nie zwracając uwagi na ból , w nadgodzinach za które nikt nam nie zapłacił …płacą datki na wdowy i sieroty po górnikach … o nas się milczy zbyt mało medialni, emeryt niech się cieszy że emeryturka jest ….jest to niepotrzebny pasożyt , lecz wdowa tak w medium dobrze sięsprzedaje

  2. Tak.tylko biedne wdowy celebrytki sa pokrzywdzone,a zyjacy emeryci ktorych pominieto to niby co? Do roboty baby jak wam malo a nie lapy po kase wyciagac nic wam sie juz nie nalezy i tyle

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: