Wiadomo gdzie i kiedy stanie pomnik Lecha Kaczyńskiego

0
274

Wiadomo już gdzie i kiedy stanie w Warszawie pomnik Lecha Kaczyńskiego, polskiego prezydenta, który zginął w smoleńskim wypadku lotniczym. Postawienie pomnika domagał się aktualny dyktator Polski, brat byłego prezydenta, Jarosław Kaczyński. Decyzję o budowie pomnika podjął wojewoda mazowiecki. Pomnik stanie niedaleko pomnika ofiar katastrofy, przed budynkiem garnizonu warszawskiego, od strony Placu Piłsudskiego, gdzie znajduje się parking.

Pomnik ma być gotowy 11 listopada, jego odsłonięcie będzie elementem obchodów 100-lecia niepodległości Polski.

10 kwietnia, w ósmą rocznicę katastrofy smoleńskiej, ma zostać odsłonięty z kolei pomnik ofiar katastrofy smoleńskiej na placu Piłsudskiego, 100 metrów od planowanego pomnika byłego prezydenta. W tym samym dniu wmurowany zostanie kamień węgielny pod ten pomnik.  Będzie więc bardzo uroczyście.

Sprawa pomników w Warszawie została więc rozwiązana. Pomników Lecha Kaczyńskiego stanie jeszcze wiele. w innych polskich miastach. Może nawet będzie ich więcej niż pomników Jana Pawła II, do tej pory pomnikowego lidera w dziedzinie

Może za miesiąc prezes ujawni na jakim to uniwersytecie prowadzone są badania dotyczące katastrofy smoleńskiej, o których Kaczyński mówił podczas niedawno minionej miesięcznicy.

Foto: Warszawa – Onet

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: