Wiceprezydent Gdańska i kierownik drużyny LOTOSU Trefla Gdańsk idą na dietę

0
108

LOTOS Trefl GdanskOd dziś wiceprezydent Miasta Gdańska ds. polityki społecznej, Piotr Kowalczuk i kierownik drużyny LOTOSU Trefl Gdańsk, Jacek Rybak są oficjalnie na diecie. Zmiana nawyków żywieniowych to część wyzwania, jakie obu panom rzucili zawodnicy drużyny, chcąc promować zdrowy styl życia. Ich zadaniem jest zrzucenie zbędnych kilogramów dzięki lepszemu odżywianiu i aktywności fizycznej. O zbilansowaną dietę obu uczestników akcji #chudnijzLTG zadba LightBox.

Publiczne odchudzanie wiceprezydenta Gdańska i kierownika drużyny żółto-czarnych ma pokazać mieszkańcom Gdańska, jaki dobroczynny wpływ na wagę, zdrowie i samopoczucie ma zbilansowana dieta i sport. Nad formą obu panów pieczę sprawować będzie trener przygotowania fizycznego gdańskich siatkarzy, Wojciech Sibiga, natomiast kontrolę nad odżywianiem wiceprezydenta i kierownika drużyny przejmuje Małgorzata Chylewska, dietetyk z firmy LightBox, zajmującej się cateringiem dietetycznym.

– Chcę żyć zgodnie z programem realizowanym dla młodych gdańszczan – „Gdańsk – jeMy zdrowo” i udowodnić, że także starsi mogą wprowadzić zmiany w swoich nawykach. W tym roku kończę 40 lat i mam nadzieję, że przez kolejne 40 będę w dobrej kondycji, a nawet lepszej niż ta, w której znajduję się obecnie. Myślę, że połączenie diety i sportu będzie kluczem do sukcesu, a dzięki profesjonalizmowi zarówno dietetyków, jak i trenerów z LOTOSU Trefla, którzy będą nas wspierać, na pewno uda się zrealizować plan. Chciałbym, by był to także przykład dla innych, że ćwiczyć można zacząć w każdym momencie i nie trzeba od razu myśleć o sporcie wyczynowym, takim jak uprawiają Robert Lewandowski czy Mateusz Mika, ale o aktywności, która sprawia radość, owocuje endorfinami i daje poczucie pozytywnego zmęczenia. Tego sportu powinniśmy kosztować na co dzień jak najwięcej – mówi Piotr Kowalczuk, Zastępca Prezydenta Miasta Gdańska ds. polityki społecznej.

Obaj panowie rozpoczęli już pracę z dietetykiem LightBox. Specjalista do spraw żywienia LightBox zadba o zbilansowanie menu uczestników wyzwania i na bieżąco będzie kontrolował ich postępy mając na uwadze, aby cały proces przebiegał bezpiecznie i zgodnie ze standardami. Oficjalne mierzenia i ważenia będą się odbywać co miesiąc.

– W zmienianiu nawyków i zrzucaniu kilogramów istotne są dwa elementy – dieta i aktywność fizyczna. Kaloryczność diety dla panów dobraliśmy po uwzględnieniu ich wieku, wzrostu aktywności fizycznej, jaką zamierzają wprowadzić w swój codzienny plan dnia, a także obecnej kondycji zdrowotnej oraz dotychczasowego trybu życia i przyzwyczajeń żywieniowych. Panowie będą otrzymywać codziennie 5 zbilansowanych posiłków, a także wskazówki dotyczące zdrowego odżywiania i nawadniania organizmu, które przydadzą im się na lata. Zakładamy, że jeżeli wszystko będzie szło zgodnie z planem, w pierwszym miesiącu każdy z panów powinien stracić ponad 5-6 kg, biorąc pod uwagę sporą wagę wyjściową, znacznie przekraczającą prawidłową. Przy obecnej masie obu panów początkowy jej spadek w granicach 2-3 kg już w pierwszym tygodniu diety byłby zadowalający – mówi Małgorzata Chylewska z firmy LightBox.

Zawodnicy LOTOSU Trefla Gdańsk regularnie promują zdrowy styl życia podczas spotkań z uczniami gdańskich podstawówek w ramach akcji „Siatkarz z klasą”. Natomiast miasto prowadzi program „Gdańsk – jeMY zdrowo”, w ramach której odbywają się szkolenia pracowników kuchni i stołówek szkolnych mające na celu poprawę jakość żywienia dzieci i młodzieży. Do noworocznego wyzwania, które promowane jest w mediach społecznościowych mogą włączyć się wszyscy. Swoje postanowienie poprawy nawyków żywieniowych wystarczy zadeklarować hasztagiem #chudnijzLTG.  

Firma LightBox jest od listopada partnerem drużyny siatkarzy LOTOSU Trefla Gdańsk. LightBox promuje aktywny styl życia i od lat wspiera i kibicuje polskiej siatkówce.

LightBox Sp. z o.o. jest czołową firmą oferującą całodzienne zestawy gotowych posiłków dostarczanych pod wskazany adres. Catering dietetyczny LightBox jest dostępny w ponad 30 miastach. Dieta LightBox jest zbilansowana zgodnie z zaleceniami i normami Instytutu Żywności i Żywienia w Warszawie. LightBox oferuje 4 rodzaje diety: Optimum – wzorowaną na diecie śródziemnomorskiej, No Fish – zbilansowaną dietę tradycyjną bez ryb, Vege – dietę laktoowo-wegetariańską  i Gluten Free, czyli dietę wykluczającą produkty zawierające białka zbóż: pszenicy, żyta, pszenżyta, jęczmienia i owsa. Więcej informacji na stronie: www.lightbox.pl

Trefl Gdańsk SA to polski klub siatkarski, w skład którego wchodzi występująca w PlusLidze drużyna LOTOS Trefl Gdańsk, która w tym roku wywalczyła tytuł wicemistrzów kraju oraz Puchar i Superpuchar Polski, a także liczne grupy młodzieżowe. Pierwszy zespół rozgrywa swoje spotkania w znajdującej się na granicy Gdańska i Sopotu, 11-tysięcznej hali ERGO ARENA, gromadząc najliczniejszą publiczność w rozgrywkach PlusLigi. Sponsorami klubu są m.in. Grupa LOTOS SA, firma Trefl SA oraz Miasto Gdańsk. Szkoleniowcem pierwszej drużyny jest Andrea Anastasi. W sezonie 2015/2016 LOTOS Trefl Gdańsk debiutuje w rozgrywkach siatkarskiej Ligi Mistrzów.

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: