Wielkie afery korupcyjne wokół PiS

0
216

Dzisiaj dowiedzieliśmy się o zatrzymaniach kilku osób blisko związanych z PIS, dokonanych przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Sprawa nie jest zaskoczeniem, politycy opozycji od dawna ostrzegali, że śmierdzi tutaj wielką korupcją, w którą zamieszane jest kierownictwo Biura Ochrony Rządu i Agencji Wywiadu.

Chodzi o ochronę dworców kolejowych w trakcie Światowych Dni Młodzieży, chodziło także o ochronę antyterrorystyczną dworców i innych obiektów związanych z komunikacją. Kontrakt dostała firma bez żadnego doświadczenia, która wcześniej nigdy nie wykonywała takich zadań, jedyną rekomendacją były powiązania z szefem BOR i Agencji Wywiadu. Istnieje podejrzenie, że było to takie wyciągnięcie reki po łatwy zarobek, kosztem podatnika. Wątpliwości budzi także wiele decyzji personalnych i zakupowych szefa MSW Mariusza Błaszczaka

Szef BOR od dawna przebywał na urlopie, czy dlatego, że wiedziano o korupcyjnych podejrzeniach wokół jego osoby?

Polityka kadrowa PiS, w spółkach Skarbu Państwa także budzi ogromne zastrzeżenia. To brzmi jak dowcip z kolejnego odcinka kabaretu „”Ucho Prezesa” ale prezesem wielkiej spółki Energa SA został były wójt Pcimia. Facet dopiero w 2014 roku ukończył studia więc kompetencje posiada podobne jak Misiewicz w MON.

Wokół nowego prezesa firmy Energa SA także wcześniej postawiono zarzuty korupcyjne. W trakcie zatwierdzania kandydatury trzeba złożyć oświadczenie dotyczące torzących się postępowań. Prezes Energy SA widać zapomniał o postępowaniu.

Ze swojej strony obserwujemy ogromny skok na kasę ze strony PiS. Cały czas docierają do nas informacje o dziwnych kontraktach, dofinansowywaniu  działalności kleru i innych znajomych lokalnych pisowskich notabli.

W piątek 3 marca dowiedzieliśmy się o zwolnieniu całego zarządu PKP S.A.

Foto: Wiadomości – Wirtualna Polska

Wideo: platformawideo

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: