Wniosek do CBA ws. afery billboardowej

0
337

“Polska Fundacja Narodowa, zamiast realizować swoją misję, przeznacza środki na walkę polityczną PiS-u z opozycją i prezydentem Andrzejem Dudą. Miała zaś zajmować się promowaniem polskiej marki poza granicami kraju.Pojawiają się informacje o nadużyciach, dlatego Platforma Obywatelska składa wniosek do CBA o zbadanie tej sprawy” – poinformowała podczas konferencji prasowej w Sejmie poseł Monika Wielichowska.

W normalnym państwie służby same by interweniowały w tej bulwersującej sprawie. Afera opisywana jest przez media, w tle afery pojawia się postać Beaty Szydło. To pewnie dlatego odpowiednie służby z prokuraturą na czele, nic nie robią w tej sprawie. Posłowie opozycji muszą wyręczać w tej sprawie organy państwa, które nic w tej sprawie nie robią. Sprawa ta jest testem dla instytucji, która kiedyś była powoływana do zwalczania korupcji, tropienia powiązań między politykami, a pieniędzmi publicznymi. Trzeba być ślepym, aby nie widzieć, że w przypadku tej kampanii mamy do czynienia z wielką aferą. Może ta ślepota organów ścigania wynika z faktu, że w sprawę zamieszani są ważni politycy PiS w Warszawie z panem Kamińskim na czele.

Pojawiają się informacje, że na aferze bogaci się nielegalnie grupa osób, związana z Beatą Szydło. Instytucja, która powołana była do obrony polskich interesów poza granicami Polski, zajmuje się obroną interesów partii rządzącej. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej zorganizowanej w Sejmie, podczas której informowano o wniosku złożonym do Centralnego Biura Antykorupcyjnego.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: