Friday , 26 May 2017

Home » Uncategorized » Wniosek do prokuratury w sprawie afery Macierewicza

Wniosek do prokuratury w sprawie afery Macierewicza

May 10, 2017 10:59 am by: Category: Uncategorized Leave a comment A+ / A-

W miniony piątek posłowie PO przeprowadzili poselską kontrolę w Ministerstwie Obrony Narodowej. Posłowie szli drogą Pana Berczyńskiemu, który w jednym z wywiadów prasowych powiedział, iż wykończył  „caracale”. Berczyński otrzymał osobistą zgodę ministra Macierewicza na zapoznanie się z materiałami  dotyczącymi jednego z największych przetargów w historii polskiej armii.

Antoni Macierewicz dawał gwarancję, iż Berczyński to osoba godna zaufania, która dochowa tajemnicy. Tymczasem Berczyński w wywiadzie ujawnia, że wpływał na wynik przetargu, wpływał w sposób nielegalny.

Posłowie PO apelowali do ministra Ziobry o zainteresowanie się tą sprawą. Minister Ziobro nie podjął stosownych kroków, wobec tego posłowie P mimo gróźb kierowanych pod ich adresem ze strony Ministerstwa Obrony, kierując się odpowiedzialnością za państwo, postanowili skierować do prokuratury stosowny wniosek.

We wniosku posłowie domagają się, aby Prokuratura zbadała w oparciu o art. 305 pkt 2 , czy nie doszło do naruszenia prawa. Więcej na ten temat w materiale z konferencji posłów PO jaka zorganizowana została w parlamencie. Podczas konferencji zwracano uwagę, że mamy do czynienia z największą aferą w historii Wojska Polskiego.

Wideo: platformawideo

Foto: TVN24

Related Posts

Dodaj Komentarz

scroll to top
stat4u

site keywords: opinie chicago, wydarzenia chicago, fakty chicago, wiadomosci chicago, polonia chicago