Wspólna konferencja opozycji przed spotkaniem u prezydenta

0
166

Prezydent Andrzej Duda zapowiedział konsultacje z partiami politycznymi w sprawie projektów ustaw dotyczących tak zwanej reformy sądownictwa, przygotowywanych przez prezydenta. Posłowie PO oraz Nowoczesnej i PSL zorganizowali dzisiaj w parlamencie wspólną konferencję prasową. W Sejmie odbyło się otwarte spotkanie poświęcone reformie sądownictwa. Opozycji zależy na tym, aby  każdy poważny pomysł dotyczący reformy sądownictwa mógł zostać przedyskutowany w gronie ekspertów oraz obywateli zainteresowanych reformą. Opozycja pragnie, aby prace te toczyły się przy otwartej kurtynie. Szkoda, że na spotkanie to nie dotarł żaden przedstawiciel prezydenta, ani partii rządzącej oraz Ministerstwa Sprawiedliwości.

Mimo to opozycja weźmie udział w spotkaniu z prezydentem poświęconym reformie sądownictwa.

W trakcie konferencji prasowej zwracano uwagę, iż nikt w Polsce nie potrzebuje czarnej kampanii billboardów, potajemnych prac nad ustawami. Społeczeństwo ma prawo wiedzieć jaką reformę chce im zafundować partia rządząca.

Opozycja przypomina, że jeszcze w lipcu tego roku przedłożono prezydentowi dobry projekt ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa. Projekt ten przygotowany przez Stowarzyszenie Justicia poparty został przez PO, PSL i Nowoczesną. Większość parlamentarna odrzuciła ten projekt. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej.

Przed dzisiejszymi spotkaniami Szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski zapowiedział przed kilkoma dniami, że Andrzej Duda spotka się z reprezentantami prezydium każdego klubu parlamentarnego na osobną, godzinną rozmowę. Jak dodał, celem spotkań będzie przedstawienie oczekiwań i propozycji partii w sprawie zmian w SN i KRS.

Foto: manifestacja w obronie wolnych sądów: KODUJ24.pl

Wideo: POLITYKA bez RETUSZU

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: