Wspólnie do sejmików wojewódzkich

1
168

Liderzy Nowoczesnej oraz Platformy Obywatelskiej wspólnie wystąpili na konferencji prasowej w Sejmie, podczas której poinformowali o podpisaniu listu intencyjnego zapowiadającego wspólny start obu ugrupowań w wyborach do sejmików wojewódzkich.

Liderzy podkreślali, że wybory samorządowe będą rodzajem plebiscytu, w którym Polacy opowiedzą się, czy chcą Polski otwartej, przyjaznej, współpracującej z Unią Europejską, czy Polskę preferującą konflikty. Sytuacja wymaga wspólnego startu, gdyż w tej chwili trzeba powiedzieć stop konfliktom, stop polityce historycznej.

Zawiązana koalicja pragnie budować Polskę dla ludzi, którzy patrzą w przyszłość, a nie tkwią w okowach historii, choć mówił Grzegorz Schetyna ważna jest polityka historyczna oparta na prawdzie. Lider PO wyraził przekonanie, że podpisanie listu intencyjnego, zgoda dotycząca wspólnych założeń programowych, to początek tworzenia szerokiej koalicji, która stworzy alternatywę wobec centralistycznych działań PiS i obroni polski samorząd.

Stworzenie koalicji pokazuje, że wyciągamy wnioski  po dwóch latach bycia opozycją w parlamencie, ale także poza parlamentem. Chcemy zbudować koalicję, która będzie nie tylko partyjną, ale także skupiającą ruchy miejskie, organizacje pozarządowe, szeroką koalicję obywatelską.

WP Wiadomości

Wideo:@Platforma News

1 Komentarz

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: