Głosujemy na Bronisława Komorowskiego

19
162

KomJuż w najbliższą sobotę w Chicago, będziemy mogli brać udział, w drugiej turze wyborów prezydenta Rzeczpospolitej Polski. Środowisko Progressu apeluje i prosi swoich sympatyków i przyjaciół, o ile posiadacie ważne polskie paszporty, o zarejestrowanie się na listach wyborczych. Prosimy o oddanie głosu na Bronisława Komorowskiego. Łączy nas przekonanie, że to najlepszy wybór, zapewniający Polsce bezpieczeństwo i zgodną współpracę wielu środowisk politycznych, kontynuację europejskiego kursu w polskiej polityce.

Gdy Bronisław Komorowski obejmował swój urząd mało kto przewidywał, że sytuacja geopolityczna Polski ulegnie tak zasadniczym zmianom, zaś za wschodnią granicą, wolna Ukraina, po wyborze prozachodniego kursu, w swojej polityce, zmagać będzie się z rosyjską agresją. Prezydent, wraz z rządem Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego, dobrze kierowali sprawami narodu, zdając sobie sprawę, że Polska będzie odgrywać znaczącą rolę, tylko jako silne ogniowo Unii Europejskiej, w sojuszu ze Stanami Zjednoczonymi. Jesteśmy przekonani, że właśnie polityka zagraniczna i pozycja Polski w Europie, to jedno z największych osiągnięć także Pana Prezydenta. Wierzymy, że w kolejnej kadencji rozbudowując współpracę z Sojuszem Atlantyckim oraz Unią Europejską, pozycja Polski, jak i bezpieczeństwo Rzeczpospolitej zostaną wzmocnione.

Obserwując wydarzania w Polsce, z oddali, trochę z globalnej perspektywy, nie mamy wątpliwości, że właśnie polityka zagraniczna jest ważnym i znaczącym sukcesem Pana Prezydenta Bronisława Komorowskiego.

Wiemy, i rozumiemy, że politykom ciężko przychodzi podejmować niepopularne decyzje. Wielkość przywódców poznaje się także, dzięki tej właśnie umiejętności. Bronisław Komorowski zdał ten egzamin, nie ulegając opozycji, zgadzając się na przeprowadzenie w Polsce, absolutnie koniecznej reformy systemu emerytalnego.

Polonus zainteresowany sprawami kraju, dzięki telewizji satelitarnej, internetowi, dostępności prasy drukowanej, ma pełną możliwość poznania różnych stanowisk, łatwo może wyrobić swoją własną opinię. Kandydaci, w trakcie kampanii wyborczej, krytykowali decyzję prezydenta, w sprawie reformy emerytalnej. Jednak nikt nie przedstawił alternatywnej propozycji rozwiązania budżetowych problemów kraju. Prezydent w tej sprawie kierował się interesem państwa, doceniamy taką postawę i taką politykę, choć zdajemy sobie sprawę, że w kampanii wyborczej, gdy króluje demagogia, często nie przynosi ona wzrostu poparcia. Interes państwa ważniejszy jest jednak od kilku procent poparcia. Bronisław Komorowski jako osoba kierująca się interesem państwa, dobrze to rozumiał.

KPAKolejną cechą godną poparcia jest umiejętność znajdywania rzeczy, które łączą Polaków, a nie dzielą. Pan Prezydent w dobiegającej końca kadencji, wiele zrobił, aby Polska nie utonęła w jałowych, absurdalnych dyskusjach dotyczących katastrofy smoleńskiej. Zdajemy sobie sprawę, że znaczna cześć Polonii, ulega natarczywej propagandzie prowadzonej w Chicago przez środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością. Polonijne organizacje jak i media, wraz z organem Związku Narodowego Polskiego, „Dziennikiem Związkowym” oraz stacją radiową należącą do tej organizacji, nie mają dość odwagi, aby przeciwstawić się temu wodospadowi kłamliwej propagandy, jaki zalewa Chicago. Przykro nam z tego powodu, pragniemy zaznaczyć, że środowisko Progressu, zachowało odporność na rozmaite rzekome rewelacje i nie uległo tej kłamliwej propagandzie tak obecnie jak i w latach poprzednich.

Łączy nas przekonanie, że w kolejnych latach będziemy mogli konstruktywnie działać na rzecz wzmacniania sojuszu polsko-amerykańskiego oraz na rzecz promowania polskich osiągnięć gospodarczych w Stanach Zjednoczonych. Wiemy, iż w tej dziedzinie wiele jest do zrobienia.Cele te znacznie łatwiej będzie można osiągnąć, jeżeli prezydentem Polski wybierzemy Bronisława Komorowskiego.

W trakcie kampanii wyborczej prezydent Komorowski nie uległ pokusie obiecywania gruszek na wierzbie byle tylko zyskać poparcie takiej, czy innej grupy zawodowej, co pokazuje, że jest politykiem dojrzałym i odpowiedzialnym.

ProgressforPoland.com

Piotr Sven Dąbrowski

Andrzej Jarmakowski

Foto: de.wikipedia.org

Foto rydwanu Kongresu Polonii Amerykańskiej w trakcie tegorocznej parady z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja, facebok Piotr Sven Dąbrowski

19 Komentarze

 1. Wybieram, głosuję na Bronisława Komorowskiego. Pilnujcie, aby w Chicago PiS nie sfałszował wyborów, uważajcie, czy w dniu wyborów nie terroruzyja ludzi, nie prowadzą agitacji.

 2. A ja myslę, że prezydent bardzo słusznie zrobił, że nie poszedł na debatę. Nie było z kim debatowac, zaś egzotyczni kandydaci gadali jak katarynki. Prezydent, jednak głowa państwa, nie powinien brać udziału w takich dziwactwach. Martwi mnie, że nikt nie zareagował na kteryńskie antysemickie wyskoki Grzegorza Brauna. To dyskredytuje takich ludzi jak Duda, Kukiz czy JKM. JKM raczej pokazał się jako “czubek”. Prezydent nie powinien razem występować z Braunem, to uwłacza godności głowy państwa. Aha i jeszcze. Obietnice wyborcze Dudy kosztowac będą grubo ponad 100 miliardów złotych. Skąd weźnie on te pieniadze? Jeżeli Kukiz mówi, iż nie jest ksiegowym zajmą sie tym eksperci, to powinien jednak poszukac innego zajęcia. Jego poglądy to magma, zaś JOW nie są panaceum na bolączki polskiej demokracji. Zostaje więc głosowac na Komorowskiego…

 3. No ale Kukiz ma 15% poparcie i to przeraża Dudę i Komorowskiego. A Bronek po debacie poleciał do Polsatu i zrobił debatę odpowiadając na zarzuty pod jego adresem Stchórzył, to i nie poszedł na debarę.

 4. Sama sprawa smoleńska dyskredytuje Dudę. To nie jest jakiś błąd, co on mówi. To jest niezrozumienie o co chodzi, albo cyniczne propagowanie nieprawdy.

 5. W pierwszej turze głosowałem na Kukiza. Zagłosowałbym na kij od szczotki, gdyby był na liście. Nie z powodu JOWów czy czegoś podobnego ale jako protest przeciwko rządom POPiSu w Polsce.
  Teraz, ze wstrętem do samego siebie, zagłosuję na Komorowskiego. Przyrzekam sobie, że to jest ostatnia szansa, jaką daję komuś z PO. Jeżeli zlekceważą choćby jeszcze jedno referendum, a za takie należy uważać setki tysięcy czy nawet miliony podpisów popierających jakąś inicjatywę, to będę głosował na kogoś innego, a choćby na Kukiza, chociaż jego “program” to jest sieczka.
  *
  Nie oglądam regularnie Telewizji Trwam ale na podstawie kilku audycji uważam ją za szambo. Ale skoro miliony ludzi chciało tej gnojówki, nieważne głupio czy mądrze, to powinni ją dostać.
  Tak samo z podpisami przeciwko posyłaniu do szkół sześciolatków. Sam jestem zwolennikiem posyłania maluchów do szkoły. Ale to nie powinien być obowiązek narzucany z góry tylko decyzja rodziców.
  Podobnych przykładów zlekceważenia milionów obywateli jest więcej. Gnojki z restauracji U Sowy powiedzieli nam, co oni myślą o państwie polskim. Komorowski goowno zrobił w czasie swojej prezydentury i wszelkie próby zamazywania tego są śmiechu warte.
  *
  Ostatni raz w życiu, głównie z powodu religii smoleńskiej i spania w jednym łóżku z Rydzykiem, bardziej boję się PiS aniżeli PO.
  Palikot mnie zawiódł bo kompletnie roztrwonił 10% poparcia.
  SLD nie ma ani ludzi ani programu.
  PSL to tylko oportuniści na sprzedaż.
  *
  Ostatni raz daję szansę – na kredyt – komuś z obozu PO.
  I tylko ze strachu przez katowariatami z PiSu.

 6. Zza kałuzy napisał rozsądnie. Tyle, że wazniejsze będą wybory parlamentarne. Nie przesadzajmy tez z referendami. Dobrze, ja jestem wielkim zwolennikiem referendum w sprawie dupuszczalności przerywania ciąży. Już widzę biskupów kładących się na ulicy przeciwko referendum. Pewnie w referendum większośc Polaków poparłaby taki wniosek. I co? Duda powiedział, że nie może być referndów w sprawach światopogladowych, a Szeczerski chce dyktatury Ewangelii, może zajmie się sprawami zagranicznymi u prezydenta, jesli wygra, mam nadzieję, że to nie nastąpi. Ja też jestem wściekły na PO. To prawda, ale zagłosuję na Komorowskiego, bo to mniejsze zło. Czasami jest też tak, że nie wszystko jest możliwe. Faklem jest także, że lewica w Polsce zupełnie się rozsypała.

  • Rzeczywiscie, przerywanie ciazy to jest “postep” jakiego jeszcze nie bylo w historii ludzkosci. Juz kiedys napisalem, ze muzulmanie aby zawladnac swiatem nie potrzebuja wojny, bo biali i “postepowi” ludzie sami sie wyabortuja. Pozostala garstka bialych bedzie klaniac sie do ziemi przed szejkami. Nawolywanie do referendum w sprawie przerywania ciazy aby zrobic na zlosc biskupom to glupota.

   • @roman napisał: “ze muzulmanie aby zawladnac swiatem”
    Założę się z tobą o wszystko co masz, oszczędności, dom itd., że mam więcej dzieci niż ty. Tak więc kilka razy lepiej od ciebie “walczę z muzułmanami o panowanie nad światem”. Moja żona nigdy nie miała aborcji. A mimo to jestem za dopuszczalnością przerywania ciąży na żądanie. Ja nie będę ludziom do łóżka wchodził i za nich bezczelnie decydował co mają zrobić ze swoim ciałem. Referendum jest bardzo dobrą metodą na rozstrzygnięcie tego polskiego, współczesnego idiotyzmu.
    *
    Zresztą dostępność aborcji ma się nijak do płodności kobiet. Wystarczy porównać statystyki urodzeń z czasów PRLu i po roku 1993-cim.

   • Wielka szkoda, że nie przerwano ciąży, gdy “roman” został poczęty. Jednak z powodów humanitarnych ciąze należy usuwać.

 7. Oczywiście Komorowski, sprawa referendów ma drugorzędne znaczenie, nie chcę Polski rządzonej przez fundamentalistów i smoleńskich wariatów…

  • “sprawa referendów ma drugorzędne znaczenie”
   Nie masz racji. Referendum to najczystsza bo bezpośrednia forma demokracji. Bez referendum albo z jego pominięciem zakazano w Polsce aborcji, wprowadzono religię do szkół, wydaje się forsę na wojsko oraz ustala takie a nie inne priorytety. Posłowie, senatorowie i prezydent są słabsi zarówno od swoich wodzów czyli szefów partii oraz od przywódców sekt takich jak Rydzyk. Słabsi od Kościoła. Dlatego dzisiaj demokracja pośrednia nie działa i cały czas w Kraju dzieją się cuda.

   • Co to jest z tym “zzakałuży”?? Czasem pisze całkiem rozsądnie, a innym razem totalne bzdury. Różnice w jego wypowiedziach są ogromne. jaka tego przyczyna??? Chyba tego pociąga z flaszki i raz pisze na trzeźwo, innym razem w stanie nieważkości. Ostatni tydzień chyba mu wątroba siadła, wspólczuje stanu zdrowia, ale za to wpisy są dużo lepsze.

 8. Siemacie nadgorliwi cenzorzy niepasujacych wam wpisow.
  Cos mi mowi ze urwa sie wam dotacje z polandii .

  nareszcie

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: