Wyrok Trybunału Sprawiedliwości EU w sprawie Puszczy Białowieskiej, Polska złamała prawo

0
119

 

Europejski Trybunał Sprawiedliwości wydał wyrok w sprawie sporu Polski z Unią Europejską , dotyczącym złamania prawa w Puszczy Białowieskiej. Prawo zostało złamane w sposób jednoznaczny – brzmi wyrok Trybunału.Rząd PiS nie bacząc na prawo realizował swoje chore idee. To oczywiście porażka ministra Szyszki. W trakcie konferencji prasowej posłowie PO przypomnieli, że składali zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez ministra Szyszkę. Obecnie opozycja złoży kolejne zawiadomienie do prokuratury o możliwości popełnienia przestępstwa przez Konrada Toamszewskiego drrektora Lasów Państwowych.

Nie tylko wyroki instytucji europejskich wskazywały na bezprawność działań rządu PiS-u w Puszczy. Także w Polsce Naczelny Sąd Administracyjny zakwestionował „Decyzję 51” pozwalającą na wycinkę drzew ponad stuletnich. Decyzja ta została uznana została za bezprawną.

Przypomnijmy, że w lasce marszałkowskiej, od dawna  leży wniosek o powołanie Sejmowej Komisji Śledczej, która wskaże winnych decyzji dotyczących Puszczy. Wskaże także także prawdziwych beneficjantów bezprawnej wycinki w Puszczy, ustali w czym interesie podejmowano te decyzje. Tropy prowadzą także do ludzi kojarzonych również z Radiem Maryja i biznesmenem, redemptorystą Tadeuszem Rydzykiem.  Zająć tym powinna się Komisja Śledcza.

Oczywiście należy zdawać sobie sprawę, że w sprawie Puszczy nastąpiły straty nieodwracalne. Wielu pokoleń trzeba będzie, aby naprawić to, co nawyczyniał w tym jednym z ostatnich, jeżeli nie ostatnim lesie pierwotnym w Europie rząd PiS. Sejmowa Komisja Śledcza winna zająć się ustaleniem winnych.

Oczywiście zdajemy sobie sprawę, że ukaranie winnych możliwe będzie po zmianie rządu w Polsce. Obecnie wymiar sprawiedliwości służy ochronie przestępców z PiS-u. Po to rząd PiS zapewnił sobie kontrolę nad Prokuraturę i sądami, aby chronić swoich przestępców, zapewnić im bezkarność.

Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Foto: To tylko teoria

Wideo:@Platforma News

 

AJ

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: