Zatrzymanie generała Pytla

0
176

Pewnie nikt nie jest zaskoczony, że reżim Prawa i Sprawiedliwości zatrzymuje osoby uznane za politycznie niewygodne. Reżim PiS wraz z prezydentem Andrzejem Dudą wielokrotnie złamali konstytucję,   tolerowali postawy ksenofobiczne, antysemickie, wręcz faszystowskie. Kolejnym etapem jest zatrzymywanie osób dysponujących niewygodną dla władzy wiedzą.

Nie jestem także zaskoczony, iż reżim PiS wysuwa zarzuty absurdalne, kretyńskie, jakby chciał powiedzieć, że każda brednia jest możliwa. Dzisiaj rano Żandarmeria Wojskowa dokonała zatrzymania byłego Szefa Służby Kontrwywiadu Wojskowego, generała Piotra Pytla.  Zarzuty mają dobrze wyglądać dla pisowskiej gawiedzi, stanowią przykład tego w jaki sposób współczesna władza może niszczyć ludzi.

Zatrzymanie generała Piotra Pytla nastąpiło w związku z zarzutem dotyczącym umowy ze rosyjskim wywiadem dotyczącym osłony powrotu polskich wojsk z Afganistanu. Sprzęt jechał przez Rosją, co oczywiste ze względów geograficznych.Podobne porozumienia zawarły inne kraje, w tym Stany Zjednoczone, przy czym amerykańskie porozumienie było znacznie szersze niż to polskie. To normalne, iż służby wywiadowcze wymieniają się informacjami, na przykład dotyczącymi terroryzmu.

Generał Pytel wielokrotnie dawał dowody odwagi i oddania Polsce. Słusznie Donald Tusk informował, iż jest dumny, że miał zaszczyt współpracować z zatrzymanym generałem. Dotyczy to także generałem Noskiem.

Tak wyglądają ubeckie metody stosowane przez Antoniego Macierewicza. Generał Pytel krytycznie wypowidział się o Antonim Macierewiczu, więc został przewieziony do prokuratury.

Generał rzecz jasna kategorycznie odrzucił zarzuty i nie przyznaje się do winy. Równie dobrze można oskarżyć generała o kontakty z Marsjanami.  Opozycja żąda wyjasnmień i zapowiada zwołanie Komisji Obrony Narodowej. To prywatna wojna Macierewicza z ptriotycznymi oficerami, wiernymi Polsce.

Foto: WP Wiadomości

Wideo: @Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: