Zawiadomienie do prokuratury w sprawie pobicia w Radomiu

0
246

„W dniu dzisiejszym posłowie Platformy Obywatelskiej składają zawiadomienie o popełnieniu przestępstwa do prokuratora generalnego Zbigniewa Ziobro dotyczące pobicia uczestnika manifestacji KOD w Radomiu. Pobicia dokonanego w związku z poglądami politycznymi prezentowanymi przez uczestników tej manifestacji” – powiedział Jan Grabiec, rzecznik prasowy Platformy Obywatelskiej podczas konferencji prasowej w Sejmie.

Mamy do czynienia z atakiem skrajnej prawicy na legalnie protestujących. To atak skierowany w kierunku oponentów politycznych. W tej sprawie państwo milczy. Zwracamy się do pana ministra Ziobro, aby wszczął postępowanie w tej sprawie, by bronił dobrego imienia państwa polskiego.

Z ubolewaniem należy odnotować karygodne zachowanie ministra  Błaszczaka, który swoimi wypowiedziami, jakoby policja działała prawidłowo w praktyce daje przyzwolenie państwa PiS na dokonywanie takich aktów agresji wobec ludzi manifestujących inne przekonania polityczne.

Przypomnijmy, iż w Radomiu KOD zorganizował manifestację, podczas której kilkudziesięciu bandytów spod znaku Młodzieży Wszechpolskiej i ONR pobiło dotkliwie działacza KOD. Bijący zostali zidentyfikowani, ich dane dostarczono policji. Mimo to ta jak do tej pory, ta nic nie uczyniła.  To skandal, aby policja zachowywała się w ten sposób.

Z wielkim niepokojem obserwujemy w Polsce narastanie agresji. Agresja ta jest wynikiem polityki liderów PiS, którzy do agresji zachęcają.

Foto: Polsat News

Wideo: Platforma News

 

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: