Ziobro radykalnie podnosi opłaty sądowe

0
135

Sejmowa Komisja Sprawiedliwości przyjęła teksty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym. Przy okazji wyszło Szydło z worka i zobaczyliśmy dlaczego PiS tak zacięcie zwalczał i w końcu  zlikwidował Trybunał Konstytucyjny. W trakcie obrad Komisji posłanka PiS Krystyna Pawłowicz powiedziała, iż ustawa w jednym z punktów jest sprzeczna z Konstytucją, mimo to zagłosuje za ustawą, gdyż taka jest umowa polityczna.

Oczywiście, gdyby istniał prawdziwy Trybunał Konstytucyjny, przyjmowanie ustaw niezgodnych z konstytucją, nie byłoby możliwe. W państwie PiS jest możliwe, funkcjonariusze tej partii mówią o tym otwarcie.

Ustawy przyjęte przez Komisję, sprzeczne są z art. 10 Konstytucji, mówiącym o trójpodziale władzy w Polsce. Sprzeczne z Konstytucją jest także skracanie kadencji sędziów wchodzących w skład KRS, jak i sędziów Sądu Najwyższego.

Tymczasem podczas piątkowej konferencji prasowej w Sejmie posłowie Platformy Obywatelskiej zwrócili uwagę na jeszcze jeden aspekt niszczenia niezależności sądów i podporządkowania ich woli politycznej jednej partii politycznej.

Minister Ziobro wprowadza radykalną podwyżkę opłat sądowych, powodujących, że mniej zamożni Polacy, nie będą mieli szans na dochodzenie swoich praw przed sądami. Podwyżka opłat sądowych jest radykalna. Ten aspekt, umknął jakby uwadze mediów. Sądy dostępne będą przede wszystkim dla funkcjonariuszy PiS,  przyspawanych do finansów publicznych, dla działaczy PiS, hojnie wynagradzanych przez partię za oddawane jej usługi.

Więcej na ten temat w materiale z konferencji prasowej z konferencji posłów PO na ten temat, jaka tuz przed weekendem odbyła się w Sejmie.

Foto: Infor

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: