Złe 2 lata rządów PiS

1
347

 

Minęły już dwa lata rządów PiS. Platforma Obywatelska zorganizowała konferencję prasową, podczas której uzasadniano dlaczego największa partia opozycyjna zgłosi wniosek o odwołanie tego rządu. Podczas konferencji prasowej  mówiono dlaczego jest to zły rząd, dlaczego szkodzi Polakom.

Dla każdego obywatela jedna z najważniejszych rzeczy jest poczucie bezpieczeństwa. W tej kwestii doszło do prawdziwej katastrofy. Minister Spraw Wewnętrznych Mariusz Błaszczak, wywołał chaos w podległych sobie służbach. Przykładem tego chaosu może być fakt, że w Warszawie jest już piąty za rządów PiS, komendant stołeczny policji.

Dramatycznym symbolem poczynań szefa MSW i A jest śmierć Igora Stachowiaka na komisariacie we W Wrocławiu. Pamiętać należy o wszystkich kłamstwach jakie towarzyszyły tej sprawie, zaniechaniach, ukrywaniu winnych, zamiataniu afery pod dywan. Trzeba pamietać, iż sprawa Stachowiaka, jego brutalne morderstwo, to tylko jeden z wielu  przypadków.

PiS doprowadził do upartyjnienia służb specjalnych, które nie bronią interesu państwa, stały się pisowską policją polityczną.

Mówiąc o bezpieczeństwie nie można zapominać o Ministerstwie Obrony i Antonim Macierewiczu, auorze wielu skandali i afer.  Macierewicz to ogromna ilość skandali, odejście wszystkich najważniejszych dowódców, zatrzymanie procesu modernizacji polskiej armii.

Ten rząd musi odejść także dlatego, że w polityce zagranicznej całkowicie zmarginalizował Polskę. Ten rząd pozbawił się wszystkich sojuszników, skonfliktował Polskę ze wszystkimi sąsiadami, no może poza Białorusią, marnując w ten sposób lata wysiłków poprzedników.

Zafundował sobie opinię rządu całkowicie nieprzewidywalnego.

Przy wyborze szefa Rady Europejskiej rząd pokazał, że emocje dla niego są ważniejsze niż racja stanu. Przegrana 27-1 jest tego najlepszym dowodem.

Rząd PiS w polityce zagranicznej nie pokazał ani jednej konstruktywnej propozycji. Słyszymy natomiast jakieś mrzonki o Międzymorzu. Co najgorsze rząd ten przegrywa w Unii Europejskiej wszystkie głosowania w sprawach ważnych dla Polski, przykładem druzgocąca porażka w sprawie pracowników delegowanych.

Biorąc pod uwagę negocjacje budżetowe, budżet przy takich negocjacjach, przy łamaniu praworządności będzie coraz mniejszy. Konsekwencją łamania konstytucji przez rząd PiS jest całkowite osamotnienie Polski, izolacja, co uniemożliwia obronę polskich interesów.

Ten rząd musi odejść także dlatego, iż niszczy Polską gospodarkę. Rząd PiS odziedziczył po poprzednikach gospodarkę, która rosła najszybciej w Europie. Za rządów PiS Polska straciła tę pozycję,  za to rosną ceny, co Polacy boleśnie odczują, przed nadchodzącymi świętami.

Premier Morawiecki mówi, że Polska potrzebuje inwestycji.  Zgoda, ale rząd PiS obciął inwestycje publiczne, zaś udział inwestycji prywatnych w PKB jest najniższy od 1994 roku. Skąd ten spadek? Również dlatego, że gospodarka zalewana jest złym prawem, zaś rząd straszy przedsiębiorców. Rząd PiS wprowadził 32 tysiące stron rozmaitych, zakazów, nakazów.  Produkcja złego prawa to jedyna produkcja jaką odbudował PiS.

Rząd PiS musi odejść także dlatego z powodu zawłaszczania państwa, stworzył prawdziwą  ośmiornicę. Jedynym kryterium oceniającym kwalifikacje jest przynależność do PiS, symbolem tych zmian personalnych został Bartłomiej Misiewcz. Druga macka tej ośmiornicy, to ta, która przyssała się do finansów publicznych. Wymieńmy tutaj spółkę „Solverę”, czyli tak zwaną aferę Billboardową. Spółka zarejestrowana została przez zaufanego adwokata Jarosława Kaczyńskiego, a założona była przez bliskich współpracowników Beaty Szydło. Spólka wyssała z budżetu państwa miliony złotych.

Ten rząd musi odejść, bo doprowadził do zapaści w służbie zdrowia. Doprowadził do tego, że kolejki do lekarzy są obecnie najdłuższe w historii wolnej Polski. Młodzi lekarze wyjeżdżają z kraju, zdaniem ministra Radziwiłla mają pracować dla idei. Ograniczono dostęp do środków antykoncepcyjnych, zniszczył standardy opieki okołoporodowej.  PiS pewnie jeszcze w tym roku będzie chciał naruszyć kompromis antyaborcyjny. Nad polską służbą zdrowia unosi się ideologia cofająca Polskę w mroki średniowiecza.

Rząd ten musi odejść z wielu innych powodów, o których wspominano podczas konferencji prasowej w Sejmie. To także kretyńska polityka historyczna, polegająca na tworzeniu polskiego kłamstwa historycznego.

Od redakcji dodam sprawę najważniejszą. Cały ten rząd wraz z prezydentem powinien trafić przez Trybunał Stanu, zaś wielu członków tego rządu do więzienia.

Foto: Fakty – Interia

Wideo:  Platforma News

1 Komentarz

  1. IV RP wsadziła podstępem nogę w drzwi III RP i teraz trzeba wziąć porządny młot i po paluchach…aby cała nie wlazła. I to bez pieprzenia sie z tymi pisowskimi kanaliami

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: