Zmarł Leszek Pieśniakiewicz, w piątek pożegnanie

1
123

Leszek_PiesniakiewiczNiespodziewanie, nagle odszedł od polonijny dziennikarz sportowy Leszek Pieśniakiewicz. Przez wiele lat pracował w Dzienniku Chicagowskim, prowadząc tam dział sportowy, redagował dodatek sportowy, cieszący się w Chicago wielką popularnością.

Pochodził z Krakowa, marzy ł o wielkiej karierze piłkarskiej,  był bramkarzem, jednak kontuzja spowodowała, że musiał zrezygnować ze sportowej kariery. Został dziennikarzem znakomicie rozumiejącym sport, posiadającym ogromną widzę na ten temat.  Potrafił analizować sytuację, wyciągać wnioski. Nie lubił układów i asekuranctwa, którego w polskim sporcie nigdy nie brakowało. Walczył  z tym, dziki czemu,z jego zdaniem liczono się w Polsce jak i na emigracji.  Będzie go nam bardzo brakowało.

W Krakowie  pracował w redakcji „Tempa” w najlepszym okresie tej redakcji. Pracę w mediach zaczynał jako nastolatek przechodząc wszystkie stopnie dziennikarskiej kariery. Był autorem setek artykułów, komentarzy, zdjęć.

AJ

Foto facebook, meritum us.

Informujemy iż pożegnanie zmarłego w miniony weekend red. Leszka Pieśniakiewicza rozpocznie się w piątek 15 maja w domu pogrzebowym Pietryka Funeral Home usytuowanym przy 5734 W.Diversey Ave. w Chicago, w godz. od 4:00 po południu do 9:00 wieczorem. W sobotę na godz. 9:00 rano zaplanowano w Pietryka Funeral modlitwy pogrzebowe, po czym nastąpi wyjazd do kościoła Our Lady, Mother of the Church, znajdującego się przy 8747 W.Lawrence w Chicago (niedaleko skrzyżowania z N.East River Rd) gdzie o godz. 10:00 będzie miała miejsce Msza święta pogrzebowa i ostateczne pożegnanie.
Ze względu na okoliczności i fakt iż Leszek, człowiek jakże zasłużony dla Chicago i Polonii był człowiekiem samotnym, prosimy o nieskładanie kwiatów, a datki które pomogą w pokryciu kosztów pogrzebu i transportu do Polski.
Przyjaciele i rodzina po nabożeństwie zapraszają na poczęstunek i wspominki drogiego nam Leszka Pieśniakiewicza do sali bankietowej Allegra Banquets która mieści się przy 4200 N. River Rd. w Schiller Park w hotelu Comfort Suite.

1 Komentarz

 1. Jakze niespodziewana oraz jakze przykra wiadomosc.
  Odszedl od nas dobry,madry Czlowiek o ktorym sportowe,pilkarskie srodowisko nie powinno zapomniec.
  Patrzac “z gory ewentualnie “z dolu” drogi Leszku bedziesz widzial ze wszyscy jestesmy z Toba i o Tobie bedziemy pamietac.
  Wiedz tez,ze wczesniej czy pozniej spotkamy sie i “w gale” zagramy.
  Miedzy nawet “kotlami” albo miedzy “liliami”
  Odpoczywaj w Pokoju wiecznym!
  tadek z krakoskigo Kazmirza…

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: