Zwołać Radę Bezpieczeństwa Narodowego w sprawie powiązań Antoniego Macierewicza

0
2199

Politycy opozycji, także lider Platformy Obywatelskiej Grzegorz Schetyna,  postulują pilne zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, w związku z niejasnymi powiązaniami Antoniego Macierewicza, z rosyjskim wywiadem GRU i nowojorskimi rodzinami mafijnymi, Gambino i Genovese.

Nie tylko Tomasz Piątek w swojej książce, także na podstawie wyciągów z Krajowego Rejestru Sądowego piszą o tajemniczych powiązaniach Antoniego Macierewicza.  Chodzi miedzy innymi o powiązania z niejakim Mogilewiczem, oficerem GRU, a także rosyjskim mafioso, bliskim  Władimirowi Putinowi.

Związku rosyjskiego wywiadu GRU z organizacjami mafijnymi, ze zorganizowaną przestępczością nie są niczym nowym.  W czasach zimnej wojny, przed upadkiem komunizmu, rosyjski wywiad blisko współpracował z organizacjami terrorystycznymi, ułatwiał handel narkotykami.  Terroryści wypoczywali w NRD lub w Polsce. Narkotyki, zorganizowany świat przestępczy, traktowano jako element rozkładający wolne, zachodnie społeczeństwa.

Mogilewicz zamieszany jest w przemyt narkotyków, jak i nielegalny handel bronią i wiele innych przestępstw.  Ze światem przestępczym powiązani byli lobbyści, zatrudniani przez Antoniego Macierewicza. Biorąc pod uwagę, iż Antoni Macierewicz posiada dostęp do wielu tajnych dokumentów, może istnieć realne zagrożenia dla bezpieczeństwa Polski  i jej sojuszników z NATO. Dlatego zwołanie Rady Bezpieczeństwa Narodowego, aby za zamkniętym gronie przedyskutować tę sytuację jest jak najbardziej zasadne. Więcej na ten temat w materiale wideo z konferencji prasowej jaka odbyła się w Sejmie.

Foto: Parlamentarny.pl

Wideo: Platforma News

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: