Żydzi do Gazy

8
428

(tytuł wzięty ze strony PISowskiej telewizji)

Nowa ustawa o IPN penalizująca rozpowszechnianie poglądu o polskim współuczestnictwie w Holokauście, odrodziła tradycję polskiego antysemityzmu.

Która nigdy nie zginęła.

W rządowych mediach powraca wyzwolone na nowo poczucie humoru z lat 30-tych ubiegłego wieku, przekonujące, że Żyd jest kimś gorszym. Ponownie można się z niego naigrywać, oskarżać go i lżyć. Zwłaszcza w formie satyrycznej, łatwo strawnej i szybko docierającej pod strzechy. Bo przecież “Żyd” tak naprawdę nigdy nie opuścił Polski. “On” został wielu polskich głowach jako zagrożenie i zaraza.

 

(Marcin) Wolski: –  … można powiedzieć, na gruncie języka, że to nie były niemieckie ani polskie, tylko żydowskie obozy. Bo w końcu kto obsługiwał krematoria?

(Rafał) Ziemkiewicz: – No i kto w nich ginął?

Wcześniej Ziemkiewicz na Twitterze, komentując burzę wokół nowelizacji ustawy o IPN, nazwał Żydów „parchami”, a ambasador Izraela w Polsce Annę Azari – „niezbyt lotną” i „zerem”.

 

Żarty o Żydach przecież są takie zabawne. Czemu mamy sobie je opowiadać tylko w ścisłych gronach? Bo poprawność polityczna? Bo nie wypada? Ale teraz to zupełnie co innego. PIS zachęca. Nie musimy się ukrywać ze swoimi myślami. Jesteśmy przecież dumnymi Polakami. Jak Ziemkiewicz i Wolski. A poza tym, nawet jeżeli jest to antysemityzm, to nie jest przecież karalny. To wolny kraj i mamy prawo do swobodnej wypowiedzi. Teraz można mówić publicznie o “ich” podrzędności i pazerności. O “ich” sprzedajnym charakterze i podejrzanych praktykach religijnych. O “ich” złodziejskiej naturze. Cygan też złodziej, ale “Żyd” to pijawka na naszym narodzie, którą zawsze było trudno oderwać.

Nie namawiam do wysłuchania rozmowy Rafała Ziemkiewicza i Marcina Wolskiego w rządowej telewizji (poniżej). Bo jest to wyjątkowo ohydny dialog. Ale pogarda i rasizm Wolskiego i Ziemkiewicza wobec Żydów ilustrują historyczne postawy, nadal silne w naszym społeczeństwie. W obliczu sporu o polskie uczestnictwo w Holokauście, warto zapamiętać tę rozmowę.

Jako przesłankę pomocną w szukaniu prawdy.

 

 

 

Dariusz Wiśniewski

8 Komentarze

 1. Panie Wiśniewski ! Czy panu się w głowie pomieszało? Obejrzałem tę rozmowe Ziemkiewicza i Wolskiego, obejrzalem z nastawieniem, że beda “parchy” antysemityzm i ohyda. Szukałem tego, ale nie znalazłem. Czy my ogladaliśmy dwa rożne programy? Dwie różne rozmowy?? Nie lubie Ziemkiewicza sprzedajnego PiSowca, ale jednak potrawie słuchać i myślkec obiektywnie. Hyba panie Dariuszu panu się w głowie pomieszało, nie tylko brak obiektywizmu, ale widzi pan jakiś całkiem inny alternatywny świat, inną rzeczywistość.

 2. To może damy jeszcze jeden przykład jak to określa p. Wiśniewski, ohydnego antysemityzmu:
  Polacy, którzy wypoczywali na publicznej plaży, zostali obrzuceni kamykami – donosi Polsat News, który otrzymał tę informację od turystki z Krakowa, spędzającej urlop w Izraelu. Mężczyzna, który ich zaatakował, miał krzyczeć: “Dobry Polak to martwy Polak”.
  Do zdarzenia miało dojść w niedzielę na plaży w Elijacie ok. godz. 14 czasu lokalnego. Polacy myśleli, że mężczyzna chce zaproponować im wycieczkę, jednak kiedy dowiedział się, skąd przyjechali, zaczął wykrzykiwać wulgarne, antypolskie hasła. Miał również zaczepiać innych ludzi i tłumaczyć coś po hebrajsku, wskazując na polskich turystów – informuje Polsat News.

 3. Jak myslisz kto jest winny temu co sie dzieje??
  – napastnik
  – wycieczka polska
  A moze wina lezy po innej stronie?

 4. Naftali ? Czy to pytanie jest do mnie? Kto jest winny?Ja sam chciałbym znać odpowiedz. Ale nie o to chodzi, tylko aby być obiektywnym. Wśród Polaków było i dalej jest dużo antysemityzmu. Często jest to bardzo głupi i prymitywny antysemityzm dotyczący wspaniałych Polaków żydowskiego pochodzenia. Czy takie prymitywne głupole jak były prezes KPA Moskal. I takie przypadki należy pokazywać. Jest też dużo wściekłego , podłego antypolonizmu wśród Żydów i to też trzeba pokazywać. Ale są Żydzi uczciwi i życzliwi wobec Polski i Polaków. Ich trzeba szanować i propagować Mnie tylko się nie podoba gdy Dariusz Wiśniewski zrobił się żydofilem i bezkrytycznie dla zasady ślepo wychwala Żydów, a w czambuł potepia Polaków. Zachowajmy symetrie.

 5. ‘’Dariusz Wiśniewski zrobił się żydofilem i bezkrytycznie dla zasady ślepo wychwala Żydów, a w czambuł potepia Polakow’’
  Nie podzielam tej opinii.
  A przeciwstawienie kilku czy nawet kilkunastu wybrykow fali hejtu I nienawisci czynnie popieranej przez kosciol I zalezny od niego rzad nie jest dobrym przeciwstawieniem w ktorym mozna zachowac jakakolwiek symetrie.

Skomentuj

Prosze wpisz komentarz!
Wpisz Imie: